annas

Jak se jmenuje francouzský hudební skladatel švýcarsko-španělského původu, který zemřel 28. 12. xxxx?

Jak se jmenuje jeho nejslavnější skladba, která roste z jediného španělského tématu, jež se neustále opakuje a stupňüje svou dynamiku?
Velice známá je rovněž orchestrální úprava jednoho z nejslavnějších děl ruského hudebního skladatele? Jak se skladatel a dílo nazývají?

Nejlepší odpověď
anonym

Maurice Ravel

Více v odkazu!

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mau­rice_Ravel

Další odpovědi
vagra

Joseph-Maurice Ravel zemřel 28. prosince 1937
Jistě máte na mysli jeho Bolero.

Doplňuji:
Ruský hudební skladatel-Modest Petrovič Musorgskij-a jeho Obrázky z výstavy, které instrumentoval Maurice Ravel

zdroj-vlastní knihovna

Zdroj: V.E.+vlastní kom.