annas

Jak se jmenuje Francouz, který v roce 1827 vydal pro určitou skupinu lidí první knihu – knihu anekdot?

Z čeho vycházel při sestavení písma? Kdo písmo dnes používá?

Nejlepší odpověď
vagra

Inspirací pro vynález slepeckého písma,mu byl starý systém kapitána Charlese Barbiera de la Serre a jeho už nepoužívaný vojenský systém nočního psaní. Ten byl vytvořen pro vojáky, aby mohli přijímat rozkazy i za tmy v noci.Tento systém používal dvanáct ražených bodů a
Braille jej zdokonalil a tím mu stačilo pouze šest bodů.
Doplňuji:
Louis Braille byl asi od svých deseti let,po úrazu a následné infekci, slepý

Zdroj: V.E.- upraveno

Další odpovědi
hanulka11

profesor Louis Braille
V roce 1827 byla Braillovým písmem pro nevidomé vytištěna první kniha – kniha anekdot
písmo je slepecké

www.fknizek.na­zory.cz/kalen­dar/vyroci24.htm