jirka F

Jak se jmenuje fobie, kdy máte strach, že se nedostanete zpátky domů?

Děkuji za odpovědi či i rady jak se s takovou fobii vyrovnat.

Nejlepší odpověď
annas

Uvádí se, že existuje 300, někde i 500 fobií. Všechny nemají názvy, některé jsou jen pouhým strachem.

Přímo vámi uvedená fobie není pojmenovaná, ale mohlo by jít např. že se bojíte nastoupit do dopravního prostředku, že je už tma, že se bojíte jít pěšky,, nebo svítí slunce, je bouřka, strach z rozhodování, kudy se dát, strach z jednání – tedy obava někoho se zeptat na cestu., nebo že se zmýlíte, nebo vás pronásledují psi,, atd.

Zkrátka obecně – strach ze všeho, co vás může potkat, tedy i z to, že nenajdete cestu domů = PANTOFOBIE – též zvána PANOFOBIE. .

Zkuste se pročíst druhy fobií, j některá další se s může týkat strachu – nedostat se domů.

https://lukro­.estranky.cz/clan­ky/seznam-fobii.html

Další odpovědi
Viktorie II.

Si najdi:

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Seznam_fobi%C3%AD

Emefej

To nevím. Já mám občas starch z toho, co nastane, až se konečně vrátím domů.

zjentek

Není tohle Alzheimer:? (;

jirka F

Takže asi fobofobie.
.