Avatar uživatele
annas

Jak se jmenuje dokument, který v schválila OSN dne 10. 12. xxxx jako reakci na 2. světovou válku?

Jak se k tomuto dokumentu v době přijetí postavila naše republika? DOdržoval se u nás tento dokument?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, panenka, vagra, rynek878, anonym před 4226 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
vagra

Krátce-
Tento dokument,se jmenuje Všeobecná deklarace lidských práv.
Nedodržování lidských právu u nás nás,dalo vzniknout org.,která bojovala za lidská práva- Chartě 77.
/ 1977-1992/

Doplňuji:
Jen dodám, jak se k tomuto dokumentu v době přijetí postavila naše republika:
Hlasování se zdržela,stejně jako- Bělorusko, Jihoafrická unie, Jugoslávie, Polsko, Saúdská Arábie, Sovětský svaz a Ukrajina.

vybráno z-http://cs.wikipedia.org/…

Upravil/a: vagra

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

Valné shromáždění OSN deklarovalo v roce 1950 10. prosinec jako Den lidských práv. V tento den byla o dva roky dříve (1948) přijata Všeobecná deklarace lidských práv, první mezinárodní kodex univerzálních práv člověka, ze kterého vychází řada dalších mezinárodních či národních právních úprav lidských práv a svobod.

Den lidských práv má výrazný symbolický charakter. Je varováním pro ty, kteří ve svůj prospěch zneužívají práva druhých a podporou těch, jejichž základní práva a svobody jsou porušována a těch, kteří se o ochranu lidských práv zasazují. Významnou symbolickou úlohu sehrál Den lidských práv i v bývalém Československu. Také jeho prostřednictvím se disidenti a řada dalších odvážných jedinců snažili upozornit bývalý režim na práva a svobody, která byla občanům Československa a celého východního bloku upírána
OSN jako každoročně v Den lidských práv předá ve Valném shromáždění ocenění lidem, kteří se výjimečným způsobem zasadili o dodržování lidských práv. Mezi oceněnými bude také in memoriam vysoký komisař OSN pro lidská práva Sergio Vieira de Mello, který zahynul při bombovém útoku na sídlo OSN v Bagdádu v srpnu. Ocenění získala v roce 1998 také Anna Šabatová z České republiky.

Zdroj: http://www.osn.cz/zpravodajstv i/zpravy/zprava.php?id=869

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek