annas

Jak se jmenuje dnešní jubilant?

V Anglii působící dramatik, prozaik, básník a esejista irského původu se narodil 16. října. Byl obžalován z homosexuality, která byla v Anglii ilegální. Byl odsouzen na 2 roky nucených prací.

Kromě jiných děl je známý jeho jediný román, který obsahuje hororové prvky a faustovské téma. Román byl zfilmovaný.

Dnešní jubilant napsal: „K čemu by bylo přátelství, kdyby člověk nemohl říct přesně to, co si opravdu myslí. Každý přece dovede říkat věci příjemné, potěšit a lichotit! Jen pravý přítel nám však řekne věci nepříjemné a nebude váhat nás zranit.“

Souhlasíte s jeho slovy?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ano annas souhlasím s tímto tvrzením, jen dodám, že opravdový „zraněný“ přítel pochopí smysl a zůstane i nadále přítelem.
Oslavencem je Oskar Wilde.

Další odpovědi
Michal

Ano souhlasím.Také řekl:„To je ta láska jejíž jméno nesmí býti vysloveno“(ho­mosexualita)
Oskar Wilde

BEAES

Ano souhlsím, ale kolikrát to přítele bolí, i když to nedá najevo, tak pouze diplomaticky a ve správný čas.

quentos

jen dodám, správně se píše „Oscar“