Miroslavst

Jak se jmenuje česká, uherská a římská královna, která se narodila 28.2.?

Koho měla za manžela a čí to byla matka?

Nejlepší odpověď
panenka

Alžběta Lucemburská za manžela měla rakouského arcivévodu Albrechtovi V

Zdroj: http://www.pa­novnici.cz/al­zbeta-lucemburska

Další odpovědi
led

Matka Ladislava Pohrobka a ďalších dvoch dcér a syna

BEAES

Během patnácti let se Alžbětě a Albrechtovi narodili tři děti, dcera Anna a Alžběta a syn Jiří, jenž však brzy po narození zemřel. Teprve krátce před Albrechtovou smrtí Alžběta znovu otěhotněla. Dítě se narodlo téměř tři měsíce po otcově smrti, a proto ke jménu Ladislav obdržel přídomek Pohrobek. Alžbětě se podařilo udržet všechny synovi nároky, dokonce pro jeho korunovaci nechala tajně odnést uherské korunovační klenoty a ještě ne tříměsíční Ladislav byl v květnu 1440 korunován svatoštěpánskou korunou.