Mili @

Jak se jmenovala markýza de Pompadour?

Nejlepší odpověď
anonym

Jeanne-Antoinette Poisson, Marquise de Pompadour (29. prosince 1721 – 15. dubna 1764). Markýza de Pompadour se narodila jako Jeane-Antoinetta Poisson. Od svého sňatku v roce 1741 známá jako madame d´Etiolles. V roce 1745 jí francouzský král Ludvík XV. udělil titul markýza de Pompadour. Markýza de Pompadour byla v letech 1745 – 1750 milenkou krále Ludvíka XV., ale i poté, co již s králem neudržovala milenecký poměr, byla stále jeho blízkou a důvěrnou přítelkyní, a to až do své smrti v roce 1764.

Další odpovědi
anonym

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ma­dame_de_Pompa­dour

hanulka11

narodila jako Jeane-Antoinetta Poisson Marquise de Pompadour

dagry

AAA tady někdo sledoval v sobotu odpoledne tv, že?? A mně konkretně by zase zajímalo, proč se jí říkalo ryba? To mi nějak uniklo. Že by tím pádem do jezírka?