bobánek

Jak se jmenoval vojevůdce,který třikrát porazil neporazitelnou římskou armadu?

Doplňuji:
A na Rím šel od zapadu

Nejlepší odpověď
annas

Domnívám se, že jste špatně položil otázku. Nešlo zřejmě o trojí porážku, ale o porážku 3. legií.
Hanibal bojoval v 2. punské válce.

  1. punská válka – těsně před obléháním Kartága na římské jednotky nečekaně zaútočil spartský vojevůdce Xanthippos (najatý Kartágem) a roku 255 př. n. l. římské vojáky drtivě porazil. O čtyři roky později zase Římané porazili Kartagince v bitvě u Aegatských ostrovů a Kartágo se definitivně vzdalo.
  2. punská válka – Hannibal před branami Říma
  3. punská válka – Kartago bylo zničeno.

Proto se domnívám, že šlo o bitvu Teutoburském lese. Resp. bitva v Teutoburském pralese, (9 n. l.) byla střetnutí mezi římskými vojsky vedenými Publiem Quinctiliem Varem a germánskými kmeny vedenými náčelníkem Cherusků Arminiem. Bitva představuje jednu z největších a nejdrtivějších římských porážek v historii. Zanikly během ní tři římské legie (Legio XVII, Legio XVIII a Legio XIX) a padl správce provincie Germánie. Důsledkem bitvy bylo postupné stanovení Rýna jakožto hranice mezi římskou říší a Germánií.

Punské války z Wikiopedie, ostatní z učebnice DEJ. Podobná otázka na http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-rimane-vyporadavali-se-silicinm-tlakem-germanskych-kmenu

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pun­sk%C3%A9_v%C3%A1lky

Další odpovědi
anonym

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Han­nibal

vagra

Pravděpodobně máte na mysli gladiátora Spartaka.
Jestli ovšem nešel na Řím od západu,tak jsem v edle, 🙂
a jedná se úplně o někoho jiného.
Doplňuji:
Přestože je pokládán za nejlepšího válečného stratéga,myslím si,že se dotaz netýká kartáginského generála Hanibala.

led

Hannibal ante portas – Hanibal pred bránami, kričali Rimania, keď armáda z Kartága vedená Hannibalom prekonala Alpy a blížila sa k Rímu