SteimlX

Jak se jmenoval praotec Čech?

Nejlepší odpověď
annas

Praotec Čech je mýtická postava. Našim předkům bylo nejdůležitějším a často jediným označením osoby..

Později dostávali i přezdívky – Šimon ovčák, Jiří pastucha. S tím vystačili až do r. 1780, když dědičnost příjmení nařídil svým patentem. Josef II.
Doplňuji:
Našim předkům bylo křestní jméno nejdůležitějším a často jediným označením osoby..

Další odpovědi
anonym

Čech – národ a kraj (země) se jmenují po ´něm´…
A jeho mýtický bratr se jmenoval Lech.
😉

MonkeyKing

František „Ringo“

SteimlX

Takže žádnej frajer nevylez na Říp a neprohlásil nic o strdí a mléku?
heh ale kdyby byli čechy lechy tak by to bylo asi zajímavý… lechskoslovensko
lešská republika… lek rypablik

annas

knedlik123 – špatně jste četl, nenapsala jsem, že jde o MYSTICKOU , ale MÝTICKOU postavu, v tom je rozdíl.

Seznam mytických postav české historie rekonstruovaný na základě textů Kosmovy Kroniky České, kroniky Václava Hájka z Libočan a dalších materiálů. Jde o historicky nedoložené nebo nepřímo zmíněné postavy historie.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sez­nam_mytick%C3%BDch_pos­tav_%C4%8Desk%C3%A9_his­torie