Dakstor

Jak se dostat na level C2 v angličtině?

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, za jak dlouho je možné ze dostat z levelu B2 na level C2 v angličtině. Děkuji.

Odpovědi
Kepler

Na to se nedá jednoznačně odpovědět, záleží na schopnostech studenta a metodě výuky. Nejrychlejší by asi byl (minimálně) několikaměsíční pobyt v anglicky mluvící zemi, nebo neustálý kontakt s rodilým mluvčím. Není to jednoduché:

C2

Po krátkém přizpůsobení rozumí bez obtíží rodilým mluvčím hovořícím o jakémkoliv tématu. Jsou schopni číst složité texty i literární díla a pojednání s abstraktním zabarvením. Při konverzaci vyjadřují jemné významové odstíny, používají idiomatické vazby. Pokud něco nedokáží vyjádřit, bez problémů to obchází jinou formulací, bez narušení hovoru. Umí popisovat odborné texty apod.