Štoura

Jak se díváte na stávku pošťáků?

Předem musím prohlásit, že už hodně pamatuji. Před třiceti a více léty poštovní doručovatel (většinou doručovatelka) roznášela každý den, bez pick-upu, buď s brašnou přes rameno nebo na nosiči kola, denní i periodický tisk, dopisy, penze všech penzistů, telegramy, menší balíky. Každý z nich zvládal několik ulic. Co zajišťuje Česká pošta dnes? Jen zlomek z toho a to ještě s podvodným „ulehčováním si práce“. Několikrát se nám stalo, že se doručovatel nesníží k tomu, aby doručil rekomando do vlastních rukou nebo balík, hodí do schránky na poště předem vyplněný blanket, že jsem nebyl k zastižení a na poště si mám něco vyzvednout. Stalo se nám to mnohokrát, naposled jsme na pošťačku koukali oknem, ani se na zvonek nepodívala natož pak zazvonila. Volal jsem okamžitě na poštu, byly podělaní strachy, že to napráskám výše. To jsem udělal ca. za rok nato, to pošťačka mi do schránky hodila rekomando do vlastních rukou, tudíž sama si ho musela podepsat. Nadřízené instituce to samozřejmě okecaly, bez omluvy. Vše jsem zdokladoval. Kdyby nějaký idiot vybral schránku, byl bych býval měl velké problémy.
A tato instituce, resp. několik jejich odborových organisací (jedna tomu státnímu molochu nestačí), si před Vánoci bere jako rukojmí obyvatele tohoto prohnilého státu a chce ještě větší část z daní, kteří tyto platí. Nas…! Nejdříve ať zkvalitní služby tak, aby byly na úrovni cen, na které se vyšplhaly.

Odpovědi
zjentek

Mrkni na dobu, kde žijem. Všichni jsou od samý rozmazlenosti znechuceni- učitelé, lékaři, nezaměstnaní, houmlesi, pošťáci…
Podle mýho, pořád lepší než stávka poštěváků.

Kepler

Že je hanba nefackuje! Kvůli ČP jsem přišel o 15 000 Kč jen proto, že mě nebyli schopni správně informovat. To jsou ty jejich služby! Když jsem zažádal o poste restante, ty slepice doručovatelské to nosily dál do schránky. A bylo toho víc. Poničené balíky, lístky ve schránce ať si dojdu na poštu pro doporučenou zásilku ačkoliv jsem byl betonově doma. Hlavně, že si pořád objednávají nové uniformy a neustále zdražují. Hajzlíci! Normálně bych je zrušil, nebo privatizoval.

Lovecrossed

Jo je to vtipné, lemry co neumí a nechtějí robit = dělat pořádně svou práci, stávkují, aby měli vyšší mzdy.

Trošičku mi to připomíná, když učitelé si stěžují na mzdy (přitom učit a svou práci dělat pořádně umí rovněž naprosté minimum).

Nejdříve by měli dělat pořádně svou práci a poté chtít více peněz. Kolikrát jsem čekal na balík jak debil doma a doručovatel nepřijel, místo toho jsem až druhý den našel ve schránce informaci, že jsem nebyl zastižen doma (takže u baráku ani nebyl a nechal to doručit pošťačku).

Balíky chodí později než garantují (kdyby v řádu jednoho dne, ale někdy to bývá i pět dní, pokud se to sejde s víkendem). A ani nemají zájem takové problémy řešit (opět, balík co měl dorazit v pátek nepřišel, tak když volám na infolinku, tak očekávám, že mi ho doručí alespoň v sobotu a ne, že řekne baba:,,No měl dojít v pátek, ale asi byl někde problém, tak ho dostanete až v pondělí, protože o víkendu se balíky nevozí"). Taky mě na lístku ve schránce pobavil důvod „zavřený vchod“, tam asi pracují idioti, co neumí ani zvonky používat (nebo spíš lemry, co se jim nechce dělat jejich robota).

Baby na přepážkách se vykecávají a hýbou jako lemry- když jdou od přepážky pro balík, tak kolikrát mám pocit, že si tam vaří a pijí kafe a dávají cigaretu (drtiva většina- existují vyjímky)

Pošta je tragédie, spíš lidé by měli stávkovat proti kvalitám služeb ČP a ne zaměstnanci ČP kvůli platům.

GM

Na stávku pošťáků se dívám úplně přesně jako ty, i ty problémy s vhazováním pošty do vlastní ruky do schránky mívám, někdy se stává, že pošťačka roznášku vynechá úplně (čekám na dopis). Zkoušela jsem si stěžovat na poště u vedoucí, ale ta drží basu a připadala jsem si jako blbec. Nedala bych jim nic.