agentpv

Jak dělit sestřičky na libov. lůžkovém odd. – podle pravomocí, vzdělání, platu praxe … nejvyšší = sestra staniční?

Nejnižší budou asi „ošetřovatelky“ co např. pomáhají pacientům s hygienou… pak jsou sestry které mají na starosti třeba 5 lidí a starají se jim o léky, převazy,
Pak jsou setry odborné co mají na starosti přístroje, vyhodnocují hodnoty, přidávají kapačky… působí hodně vzdělaně, jako takové asistentky lékařů.

Mimo celou hierarchii patří snad jen sestry rehabilitační?

Odpovědi
elkon

Ti, co pomáhají pacientům, nejsou sestry, ale sanitářky (sanitáři).