quentos

Jak se definuje turista?

„turistická ubytovna“; „naše ubytovna je jen pro turisty“. Jsem turista, když přijedu vlakem do místa vzdáleného cca 200 km?

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem, že:

1.turista je v běžné řeči člověk, který cestuje za zábavou, poučením, sportem či rekreací a vrací se zase do svého stálého bydliště.

2. v organizovaném cestovním ruchu je turista klient, který využívá jeho služeb. Podle definice Světové organizace cestovního ruchu OSN (World Tourism Organization, UNWTO) je to člověk, který vycestuje z místa trvalého pobytu do cílové oblasti (destinace) nejméně na 24 hodin a nejvýše na jeden rok, přičemž nemá z této destinace příjem.

Nevím, zda definice podle WIkipedie dá odpověď na otázku.

quentos

myslím , že ano… co jiného by potom chtěli ;{)> pak už by zbývali jen zahraniční klienti. Díky