Calimë

Jak se dá ušetřit nejlépe místo na disku?

Myslím bez zakupování externích harddisků, mazání atp.

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

Mít tam nainstalované jen to, co potřebuješ. Jinak to nejde. Windows umí disk komprimovat, to znamená, že všechny data před uložením stlačí a při potřebě rozbalí. Zvětšíš tak skoro jednou tolik kapacitu, ale nedoporučuji to z důvodu značného zpomalení.

Další odpovědi
Bedy

Pozor na ty všelijaké čističe – CCleaner je bezpečný, je v pořádku.
Ale ty různé jiné známé jako Advanced Systemcare, TuneUp apod. nedoporučuji, nadělají víc škody jak užitku.
Co se týká těch vyhledávačů diplicitních souborů, s tím hoodně opatrně, nejednou jsem řešil problém, jak to vracet zpět.

S tím komprimováním disku bych byl taky opatrný, protože to komprimování sice zkomprimuje data (asi jako když máte sardinky v plechovce), ale ten disk je pak pomalý – komprimovat si klidně můžete datový disk, ale ne systémový. Tam to důrazně nedoporučuji.

Nějaké místo se dá na disku ušetřit použitím vhodného souborového systému a velikosti alokační jednotky. Pro Windows je jasná volba NTFS a velikost alokační jednotky – no výchozí bývává 4kB – takže uložíte-li na disk soubor o velikosti 6kB, bude zabírat 8kB (zabere dva chlívečky, kdy ten jeden má kapacitu 4kB).
Pokud to jde, tak navrhuju zkusit použít velikost třeba tu nejmenší – tedy 0,5kB (512bajtů) – tohle se ale musí udělat před instalací WIndowsu pomocí buď jiného počítače nebo použitím nějakého operačního sysétmu z CD/DVD, kde se ten disk takle naformátuje – ale to je práce pro zkušenější. Samozřejmě nelze od toho čekat nějakou dramatickou úsporu – ale přecejen něco se ušetří.

Jinak řadu věcí si můžete nahrát na Váš virtuální externí disk – například SkyDrive.com nebo Dropbox.com – to se nahrává na internet, takže je to dobré spíš na nějaké zálohování – já třeba na Skydrivu mám takle fotky z dovolených – mám to jako takovou třetí pojistku a hlavně se tam do toho dostanu odkudkoliv, kde je internet k dispozici. I z mobilu.

Existují i prográmky do počítače, které umožní snadný přístup do SkyDrivu i Dropboxu. A myslím, že existují i pro mobily – no ten kdo má mobil s Windows Phonem, tak se do Skydrivu dostane pomalu jedním kliknutím 😉

badisko

Nestahovat hlouposti …prubezne si mazat data …jako jsou filmy ktere uz clovek videl fotky atd …cistit HDD pomoci Ccleaner ten je ke ztazeni zde …http://www.slu­necnice.cz/sw/ccle­aner/ …pak ze zbavit duplicitnich souboru ..to jsou napriklad pisnicky,fotky atd ..ktere mate v pocitaci vickrat ..jeden program na nalezeni takovych souboru je zde …http://www.slu­necnice.cz/sw/an­ti-twin/ a pokud chcete mit prehled o tom co mate na HDD tak malickej prodram je zde …http://www.slu­necnice.cz/sw/tdp-drive-x-ray/ defragmentaci sice musto nezmencite…ale jednou za pul roku je dobre takto osetrit disk…bez mazani proste vetsi disk neudelate …pokud mate nejaka data ktere nechcete mazat … ale nepouzivate je a nechcete je mit ani v pc jsou tady servery jako je ulozto a dalsi…ci CD/dvd a dalsi kam si muzete data ulozit…

nápad

používej puppy linux místo Windows,pokud nehraješ hry ,budeš mít všechny běžné aplikace k dispozici,HDD prakticky prázdný,vyjma toho co si stáhneš ,nebo na něj uložíš,,fotky,vi­dea…"