Jak vytvořit prázdný soubor o větší velikosti?

Doplňuji:
@A.d.a.m. díky funguje to, vyzkoušel jsem. Našel jsem upřesnění příkazů na http://ss64.com/nt/fsu­til.html
Díky!

Nejlepší odpověď
A.d.a.m.

Pod Windows? Spusť si CMD (příkazový řádek) jako správce a následně zadej:

fsutil file createnew soubor.dat 1000000

To posledni cislo udava velikost.

Další odpovědi
anonym

„Prázdný soubor o větší velikosti“ je protimluv (asi jako pytel plný ničeho) – tedy zkus (si) definovat, co vlastně chceš.
Ale zkusíme možnosti:

  1. soubor plný mezer (nebo jiných – třeba i ´nezobrazitelných´, znaků) – ve vhodném textovém editoru znaky zapíšeš a soubor uložíš
  2. soubor plný ´nějakých´ znaků, které znáš – viz 1.
  3. soubor plný ´nějakých´ znaků, které neznáš – přímou editací disku, kdy ve FAT (či MTF nebo jiné obdobě ´file table´) zapíšeš začátek a konec souboru (příp. fragmentů) a co na disku v těch ´místech´ je, to je i v souboru

mosoj

Bez komentáře.