Poklička

Existuje nějaký program pro hledání duplicitních fotografií na internetu?

Chtěl bych se zeptat, zda existuje nějaký program pro hledání duplicitních fotografií na internetu.
Ví někdo o nějakém? Díky za radu.
Doplňuji:
Díky za reakci, ale myslím, že toto nebude účinné. Fotky jsou sice duplikované, ale problém je v tom, že shodné fotky mají jiný název (DCS01112 a File276) a jiný čas vytvoření . Jediné v čem se shodují je datum vytvoření.
Když sem zkoušel soft na hledání duplicit (i TC) tak bohužel tyto soubory (fotky) nepovažuje za duplikáty.
Proto potřebuji zobrazit fotky ze dvou složek současně aby bylo možné otrocky porovnávat „ručně“.

Nejlepší odpověď
Dochy

Tak duplicitní fotografie na PC, nebo na NETu?
Na NETu těžko, těch fotografií i duplicitních je tam habakuk. Pro PC existuje spousta programů pro vyhledávání duplicitních souborů, obvykle můžeš vyhledávání omezit např. na *.jpeg. Zpravidla vyhledají shodné soubory, pokud bys požadoval aby odhalil třeba stejný obrázek uložený v různých formátech či v různé velikosti, budeš potřebovat pokročilejší nástroj.

http://www.zi­ve.cz/clanky/nej­lepsi-programy-pro-hledani-duplicitnich-souboru/sc-3-a-151374/
http://www.zi­ve.cz/clanky/nej­lepsi-pokrocile-programy-pro-hledani-duplicit/sc-3-a-169245/default.aspx

Doplňuji:
Pokud ty fotky nebyli upraveny, byl změněn jen název a datum vytvoření souboru (obvyklé například pokud si fotky rozdělujete tematicky do alb) pak programy pro hledání duplicitních souborů budou úspěšné. Přinejmenším u některých z nich (před lety jsem jeden používal ale už si nepamatuju který) je možné vypnout kontrolu názvu souboru a kontrolu atributů včetně času vytvoření souboru. Pak hledá jen podle velikosti a obsahu souboru. Kontrola probíhá bitovým porovnáním celých souborů (to by přímo bylo příliš časově náročné, pro předvýběr ke každému souboru počítá hash a soubory porovnává podle hashe)

Pokud soubory byli upraveny – změna v nějakém grafickém editoru, změna velikosti, kvality, formátu, úprava barev či červených očí, odstranění EXIF informací,… už nehledáte stejné soubory ale podobné obrázky. To už bude náročnější a budete muset sehnat program, který opravdu porovnává obrázky podle podobnosti.

Další odpovědi
Mc Merkurion

osvědčil se mi tento program,vyhledává duplicitu ne podle názvu,ale podle obrázku > stejná fotky,a musí být opravdu stejná…
http://www.slu­necnice.cz/sw/du­peguru-picture-edition/
Doplňuji:
…všechno může být jiný,porovnává opravdu jen obrázek,vyzkou­šeno,v cca 8000 fotkách bez problému našel schodné obrázky

mosoj

A podle čeho !
Podle názvu zadej název do vyhledávače a ono ti to najde všechno s tímto názvem. Podle obrázku máš smůlu. Jinak třeba Picasa umí vytáhnout všechny fotky a dát je do adresářů podle data pořízení. Fotky jsou kopie takže původní zůstávají v originálních adresářích.

anonym

Jednoduše načteš každou fotografii a porovnáš hlavičky… (Ručně by to šlo přes HEX editor.)

Dochy

víš co? Pošli mi třeba 2 obrázky, které jsou podle Tebe shodné přes uschovnu. Odkaz na stažení sem do diskuse, nebo osobní zprávou…