lukas1912

Hledani programu hdd?

dobry den potřeboval bych najit program který mi řekne kdy skonči životnost HDD program bil malí a řekl mi datum ukončeni disku jako smrt disku jak se ten program
jmenuje děkuji

tuto diskuzi uzavřu protože se program už našel zde je důkaz že program existuje zde se odkaz https://www.in­staluj.cz/hard-drive-inspector

Nejlepší odpověď
cochee

Nikdy ti žádný program neřekne datum smrti disku, tak jako ti nikdo neřekne datum smrti nějakého člověka (dobře, s morbidní výjimkou, když se na to ptáš vraha onoho jedince).
Existuje něco, čemu se říká SMART případně S.M.A.R.T. – googluj. A pak existují programy, které umějí nějakým způsobem s výstupními daty tohoto systému SMART pracovat, přinejmenším tedy je zobrazit.

Další odpovědi
Filip84

HardDisc nemá nějakou „přesnou“ životnost, je to stejný lapsus, jako bys se ptal, kde najdeš program, který ti řekne, kdy natáhneš brka. Žádný takový program neexistuje.

Tedy: pokud chceš vědět, kdy tvůj HardDisc „natáhne brka“, tak si to naplánuj, zapiš do kalendáře, nebo do placatého přístroje, nebo tak něco, toho dne ho vymontuj z počítače, vyhoď z okna z osmého patra (pokud nebydlíš v paneláku a / nebo ve městě, zařiď si za tím oučelem volno a dojeď si do paneláku), a pak ho přejeď luxusním vozem, a pokud nemáš, tak našetři, až budeš mít našetřeno, naplánuj „den D“, a na ten den si – dopředu – pronajmi limusinu za oučelem přejetí HardDiscu, který byl před tím vyhozen z osmého patra paneláku.

Samozřejmě, můžeš improvisovat: můžeš HardDisc shodit z komína, na který nejprve vylezeš (ale konej v noci a rychle, ať tě nechytnou dřív, než tam vylezeš!), a následně nechej HardDisc přejet Multikárou.

Zdroj: http://www.lin­colnzlin.cz/

Hlada

Program, který jsi dal jako důkaz, je jeden z mnoha, který čerpá informace z S.M.A.R.T. disku. Je to technologie, která monitoruje chyby, datum poruchy je možné jen odhadnout. Totéž umí zadarmo např. CrystalDiskInfo nebo HD Tune, kterým je možné navíc zjistit vadné sektory a rychlost.

elkon

Je to hloupost.

Filip84

Jak ti napsal Hlada: je to analytický program, monitorující chyby, nic víc, nic míň a zbytek je luštění z koule. Dal bych sem odkaz pro nastudování materie definice jednotlivých filosofických pojmů „pravda“, ale protože to, že je někdo blbec, vidí každý, krom toho, koho se to exaktně týká, jeví se mi to poněkud redundantním.

Tak: Blaho a bratrství, občane!