Rokio

Jak se chová člověk, který má nízké sebevědomí?

Podle mě takový člověk se podceňuje, nevěří si a cítí se, že je méně významný než jiní.

Jaký je váš názor na toto téma? Jak se podle vás chová člověk, který má nízké sebevědomí?

Nejlepší odpověď
ivzez

„Uťápnutě“.

Už by ses měl zbavit té utkvělé představy
o „společenské významnosti“ toho či onoho.

Každý člověk je stejně významný jako všichni ostatní.
Každý člověk si zaslouží respekt, úctu i korektní jednání.
Bez ohledu na to, co vystudoval, čím je, čemu věří nebo
do jaké rodiny se narodil.

(Extrémy typu recidivistů, vrahů apod. ponechávám stranou.)

Další odpovědi
Drap

Ano si tak nějak jak jsi to popsal.

rouzi

Nejspíš se chová ne-sebevědomě..:)

da ny

Někteří jako slaboši, jiní jako siláci… Mám podobný názor, viz. odkaz:
http://www.se­bevedomi.psycho­web.cz/nizke-sebevedomi.php:

Smutné je, že se často na nízkém sebevědomí své ratolesti podílejí nároční a věčně nespokojení rodiče (či jeden z nich.).

Mc Merkurion

… jako: mouchy, sežerte mne …

Zaibatsu

Není to pravda, spousta nesebevědomých si kolem sebe dělá naopak na první pohled hrozně sebevědomou auru jako nárazník. Neseběvědomý člověk je podle mě nejlíp poznat tím, že nesnese kritiku a nikdy si sám ze sebe nebude dělat srandu. Narcisové mají třeba často hrozně nízký sebevědomí.

ginze

To je sice pravda, ale často se to takoví lidé snaží před okolím skrývat tím, že si dělají legraci z ostatních, ponižují je atd., protože jim to dá aspoň na chvíli pocit, že jsou lepší. Takové polechtání na egu :))