tucnakscot

Jde premenit introverta na extroverta ?

Zdar lidi,
Jsem introvert konkretne temperamentu melancholika. Chci se zeptat, jde nejakym zpusobem premenit typ osobnosti (introvert, extrovert) ? Dost me to stve. A je mozne, ze maji introverti snizene vyjadrovaci schopnosti ? Dekuji za odpoved.

Nejlepší odpověď
Quimby

Přeměnit? Jako nějakým kouzlem? To je prostě povaha, s tím nic neuděláš. Můžeš se prostě snažit chovat jako extrovert, ale nevím jak se ti bude přetvařování líbit.
Taky je možné, že nejsi introvert jako fakt introvert, ale třeba se jen stydíš/bojíš… jít mezi lidi, máš třeba nízké sebevědomi, bojíš se reakcí ostatních…Takže můžeš trochu zapřemýšlet proč to tak je a jestli by to nešlo změnit.

Snížené vyjadřovací schopnosti může mít kdokoliv, ovšem může to právě vést k tomu, že se člověk uzavře trochu do sebe a chová se vlastně introvertně. Tam je to asi spíše na psychologa, který s překonáním toho bude mít určitě zkušenosti a uměl by asi poradit více.

Další odpovědi
annas

Stačilo se podívat do archívu a měl jste odpovědi hned.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muze-se-introvert-zmenit-v-extroverta

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/da-se-nejak-zmenit-osobnost

a další

Základní rysy osobnosti se nedají změnit, protože temperament je dědičný, snad jen projev pozměnit. Ale třeba v extrémní situaci se to nepodaří, je to poznat.

Neexistuje čistý temperament, objevují se znaky dvou a více typů – každý typ má kladné i záporné vlastnosti, tedy dobrý i špatný charakter.

Temperamentové vlastnosti lze vlivem výchovy a sebevýchovy usměrnit. Využijte své kladné vlastnosti, který mátá jak introvert dost. .

Uvedl jste, že jste melancholik, převládají u vás hluboké a stále city a emotivní reakce atd.

Takže je třeba se zaměřit na posílení sebevědomí, věřit si, mít jistotu v jednání, nenechat se znejistit, důvěřovat si atd.

Je dobrá i pomoc psychologa.

Berte to tak, že jste se jako introvert narodil, takže jste, jaký jste. Vyjadřovací schopnosti možná souvisejí se stydlivostí, stresem, ale to by se snad dalo zvládnout.