autacek

Jak se budou posuzovat příjmy nesezdané matky dítěte, jehož otec je znám, ale oficiálně žádné alimenty platit nemá?

Rovněž s nimi nežije ve společné domácnosti, případně může být i nezaměstnaný. Kolik lze kde od státu čerpat?

Odpovědi
Drap

Budou se posuzovat podle jejich příjmů. Nelze zevšeobecňovat. Je třeba posuzovat každý případ zvlášť. Co to je? , žádné oficiální alimenty? Pokud je otec známý a matka požaduje výživné, tak jeho výši určí soud. Stát neni dojná kráva.

Klaproth

Ooficiálně žádné alimenty platit nemá? Na základě čeho jí nemá?

Drape, zda matka požaduje nebo nepožaduje je irelevatní. Výživné je nárok dítěte, nikoliv matky.

ivzez

Co míníte větou, že otec dítětě oficiálně nemá platit žádné aliementy?

Nemohou-li vyživovací povinnost vůči dítěti splnit jeho rodiče,
případně jeden z jeho rodičů, měli by nastoupit prarodiče z obou stran.
__

K odpovědi Drapa:
Na výživné má nárok dítě, nikoliv jeho matka. Podle mne by měl soud výživné
stanovit současně s rozhodnutím o svěření dítěte do péče jednoho z rodičů.

anonym

2Drap: jen doplním svůj poznatek proč někteří toto dělají. Stát totiž je dojná kráva a dojit se nechá. Takže mnozí dospěli k závěru že je vlastně rozumné se na oko rozejít
často pak ještě bývalý partner pronajímá byt partnerce aby ona na to nájemné dostala od státu přízpěvek 🙂. Mají na oko různé adresy aby mohly každý pobírat podporu
zvlášť atd atd .. pak je samozřejmě kontraproduktivní při takovém „rozchodu na oko“ vymáhat nějaké výživné o to tam totiž nejde 🙂

autacek

Máš úplnou pravdu, také mám ten pocit. Jestli ale platí, že je hloupý ten, kdo dává, hloupější je pořád ten, kdo nebere. Jak se to tedy posuzuje, pokud je matka samoživitelka a o přiznání výživného si soud nepožádala, jsem se ale bohužel nedozvěděl ☹

ivzez

Pro přiznání dávek státní sociální podpory a hlavně pomoci v hmotné nouzi je nutné si napřed vyřídit všechno, na co má žadatel/ka + její dítě nárok.

Např. pomoc v hmotné nouzi by neměla být přiznána,
dokud matka dítěti nevyřídí výživné.