agentpv

Jak se anglicky správně (i hov.) zeptat: „Za jak dlouho půjdeme?“ In how long we will go? How soon do we go?

Nejlepší odpověď
quentos

V první verzi je špatně „in how long“ – to se neříká – a v té druhé čas (přítomný prostý by zmanenal „chodíme“, ne „jdeme“).
Nejjednodušeji: When will we go? (Chceme-li zdůraznit plán, pak: When are we going to go? hovorově: When are we gonna go?)
Chceme-li zdůraznit nedočkavost, pak hovorově lze i: How long before we go?
(Zde kupodivu bez „will“, protože „before“ patří do skupiny spojek, po nichž se „will“ nepoužívá.)