Stříbrný

Jak rychle funguje bankovnictví?

Platil jsem kartou v Abertu v čase 16:39 a pak jsem se šel podívat do bankomatu na stav na kartě. To bylo 16:42. Ten stav na kartě byl už po platbě v Albertu, nebo ještě ne? Děkuji.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Tu plynu jsi tam mohl mít jako nezauctovanou blokaci

Další odpovědi:

Pokročilý

Záleží jakou banku má albert a jakou vy. Při stejných bankách to může trvat jen několik minut, i když ne zrovna 3. V opačném případě třeba 2 dny.
Nejlepší je mít bankovnictví a podívat se na stav před nákupem, pak už je to jasné.

Zlatý

Záleží na okolnostech.
Pokud byla transakce autorizována online (většina) banka má přehled ihned a buď uvádí zůstatek už bez utracených prachů, nebo "disponibilní" zůstatek s odečtenou platbou. Druhá verze je podle mně správnější, protože zpravidla k finálnímu zaúčtování dochází později (např. i v krámě mohlo dojít k nějakým potížím a ta platba mohla být zrušena bez toho aby se to banka ihned dověděla)

Také je možné že menší částka mohla být autorizována offline - platbu schválila přímo karta bez dotazu na Tvou banku - tam na kontě uvidíš až finální zaúčtování, které může do banky dojít se zpožděním 1-2 dny.

---
A musím dodat: Ještě samozřejmě záleží na Tvé bance. Zvlášť ty "novější" banky které už startovali s tím, že vše může být online, budou téměř jistě i ty karetní transakce zpracovávat okamžitě. Některé "tradiční" banky mohou mít ještě spoustu "tradičních" méně pružných procesů.

Bronzový

Otevři si bankovnictví v počítači, tam se dovíš vše. Podle mě to tak rychle nefunguje.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 1020
Zlatý ivzez 503
Zlatý mosoj 487
Zlatý Hlada 329
Zlatý gecco 271
Zlatý annas 239
Zlatý Kepler 229
Zlatý led 205
Zlatý standa 201
Zlatý marci1 180

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.