Kelt

Jak rychle funguje bankovnictví?

Platil jsem kartou v Abertu v čase 16:39 a pak jsem se šel podívat do bankomatu na stav na kartě. To bylo 16:42. Ten stav na kartě byl už po platbě v Albertu, nebo ještě ne? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Arne1

Tu plynu jsi tam mohl mít jako nezauctovanou blokaci

Další odpovědi
HZK

Záleží jakou banku má albert a jakou vy. Při stejných bankách to může trvat jen několik minut, i když ne zrovna 3. V opačném případě třeba 2 dny.
Nejlepší je mít bankovnictví a podívat se na stav před nákupem, pak už je to jasné.

Dochy

Záleží na okolnostech.
Pokud byla transakce autorizována online (většina) banka má přehled ihned a buď uvádí zůstatek už bez utracených prachů, nebo „disponibilní“ zůstatek s odečtenou platbou. Druhá verze je podle mně správnější, protože zpravidla k finálnímu zaúčtování dochází později (např. i v krámě mohlo dojít k nějakým potížím a ta platba mohla být zrušena bez toho aby se to banka ihned dověděla)

Také je možné že menší částka mohla být autorizována offline – platbu schválila přímo karta bez dotazu na Tvou banku – tam na kontě uvidíš až finální zaúčtování, které může do banky dojít se zpožděním 1–2 dny.

A musím dodat: Ještě samozřejmě záleží na Tvé bance. Zvlášť ty „novější“ banky které už startovali s tím, že vše může být online, budou téměř jistě i ty karetní transakce zpracovávat okamžitě. Některé „tradiční“ banky mohou mít ještě spoustu „tradičních“ méně pružných procesů.

elkon

Otevři si bankovnictví v počítači, tam se dovíš vše. Podle mě to tak rychle nefunguje.