michalds

Jak rozumíte textu písně „Zkamenělý dítě“ ?

http://www.ka­raoketexty.cz/tex­ty-pisni/lucie/zka­menely-dite-1022

Mě osobně to připadá jako slátanina bez nějakého smyslu.
Ale třeba se mýlím, možná je hlubší smysl ukryt.

Nejlepší odpověď
annas

Dá se jistým způsobem něco pochopit, i když třeba některou část považují znalci za šílenou.

Neznám jejich způsob myšlení, náznaky, takže jen něco…

Tak jako zkamenělé dítě zůstane v těle matky, tak jejich některé vzpomínky jsou trvalé. Např. oslava Lenina, ukradené pražce – znak Čechů, lži, alkohol – rozpomenutí nebo zapomenutí atd.

V závěru – anglický text – jako starý nespokojený bastard. – black metal is dead- černý kov je mrtvý – tvrdá metalová hudba – rozčarování mladé generace s nadměrnou komercializací světa kolem sebe.

Problémy světa nejsou stále stejné. Co existovalo před třiceti lety, existuje dnes, je mnohem více nafouknuté a zasahuje do osobního života.

“Ruku na srdce – dávaly vám texty jako „Slyšíš mluvit zvony, levitovat slony“ nebo „Vycpanej lev pije moji krev“ nějaký smysl? Zřejmě ani Lucie už dneska neví, co tím tehdy básník chtěl říct, na popularitě nesrozumitelné verše ale hitu neubral?
https://www.da­ma.cz/clanek/top-10-hitu-lucie-ktery-mate-nejradsi

Zapomněla jsem odkaz na význam slov – black metal is dead
https://www.go­ogle.cz/search?q=blac­k+metal+is+de­ad-&oq=black+metal+is+de­ad-&aqs=chrome..69i57j69i60­&sourceid=chro­me&ie=UTF-8

Další odpovědi
marci1

Jelikož „zkamenělé dítě“ znamená zvápenatělé dítě, které může žena po dlouho dobu nosit v těle a je to vlastně úplná „šílenost,“ zvláštnost, tak asi proto název této písničky. Smysl píseň nemá. 🙂
Zkamenělé dítě-význam: http://www.zdra­votnickydenik­.cz/2015/06/lit­hopedion-neboli-zkamenele-dite-desivy-ale-vysvetlitelny-fenomen-znamy-po-staleti/

Koller jednou v rozhovoru prozradil, že text k písni vznikl, když jeli kluci na šňůru k prvnímu albu. Jeli v autě, otevřeli flašku a každý z nich řekl jedno slovní spojení např: sněhobílý dehet,utržený nehet… atd. a song byl na světě. 🙂

Kepler

Nemá smysl hledat tam smysl. Je to text z kategorie „psychedelic“, taková ujetina. Hlavně, že se to rýmuje!

led

Pokiaľ nebudete slová textu brať doslovne, ale významovo, pieseň môže to vyjadrovať beznádej v krutosti života, hľadanie svojho miesta v súčasnej spoločnosti. Zvieratá v klipe ukazujú ľudí, ku ktorým sa spoločnosť nehlási.

michalds

:D
Annas: Mě se líbí, jak jste to pojala vážně a udělala důkladný rozbor této otázky.
Perfektní.

annas

Děkuji.

Nemyslím, že kamenné dítě nneí šílenost, ale je to krutá hříčka přírody.

Tak jsou děsivé i vzpomínky, jim zůstaly v hlavě