zjentek

Jak rozumíte textu písně v odkazu?

Nemohu si ho jaksi spojit s videem, natož pak pochopit>>> https://www.y­outube.com/wat­ch?v=fzNCaPLeN­TU

Odpovědi
Paul Lite

Fortitude znamená doslova statečnost, sílu ducha (podle slovníku 😁).

Řekl bych, že ta hlavní postava strávila spoustu let ve vězení, během nichž si uvědomila, že již takto žít nechce. Přehodnotila důležitost věcí ve svém životě a chce začít od znova. Motiv fotky se synem asi naznačuje, že by se chtěl zlepšit i kvůli svému synovi, kterého si pravděpodobně pamatuje jen jako malého, než odešel do vězení.
Scény s ringem by mohly být buď jen metonymické, doslova se tam zpívá o fightu – boji, ale bojující chlapec je spíš synem hlavní postavy (vyrostl během doby, co byla hlavní postava ve vězení).
Vidíme, že v souboji ten syn prohrává, ale potom, co uvidí otce (což je pro něj určitě celkem šokující), dostane znovu sílu a vyhrává. And the world's love holds me – láska k otci, který ho podpořil tím, že se na něj přišel podívat, ho podržela.
A ten motiv kytky, na kterou syn při odchodu domů narazí, nás upomíná na scénu ze začátku, kdy si otec přebírá věci a v peněžence najde tu samou květinu usušenou. Pravděpodobně dárek od syna, když byl malý. Na konci klipu si na to syn zase vzpomene, na svého otce i lásku k němu.

All in all bych řekl, že tím HAEVN chtěli sdělit, aby člověk vydržel a nevzdával se, aby se upomenul na své blízké, přátele, aby si uvědomil, že v našem světě žijí vždycky nějací lidé, kterým na nás záleží a mají nás rádi, i přesto, že to nevidíme, nebo nám to přímo neříkají.

Snad pomohl můj pohled na to, ale každý si z toho může odnést jistě něco jiného.