Saky

Jak rozčesat paruku ?

Dobrý den,budu si kupovat paruku z druhé ruky. Paruka je to tato : http://www.eba­y.com/itm/New-Vocaloid-Hatsune-Miku-Show-Anime-Costume-Cosplay-Party-Hari-wig-Hairnet-cap-/390629576339­?pt=UK_Women_s_Wig­s&hash=item5af3564e93 A moje otázka zní…jak takovouhle paruku učesat ? :). Děkuji za odpověd.

Odpovědi
led

z návodov…
… parochne češte aj napriek tomu, že vyčešete niekedy vlasy – platí to hlavne pre kučeravé parochne. Radšej vyčesať zopár vlasov, ako mať neposlušné chumáče na hlave. Okrem iného chumáče majú tendenciu sa rozrastať a ak sa vlasy veľmi zapletú, nebude iná voľba ako chumáč odstrihnúť. Preto radšej vlasy češte.
na česanie parochne používajte redšie hrebene, prípadne jemné kefky z umelého vlákna (napríklad jemné kefky na vlasy bábätok).
na styling účesu možno použiť lak, aj keď niektoré zdroje uvádzajú, že lak na styling parochne z umelého vlákna nie je vhodný. Pozor na oči pri úprave účesu!
ak sú vlasy zelektrizované, prejdite po nich navlhčenými rukami.
parochne skladujte ideálne na stojane, prípadne voľne uložené. V žiadnom prípade ich neskladujte pokrkvané na spodku skrine.
raz za čas treba parochňu zaniesť na úpravu – platí to hlavne pre parochne s kučerami / vlnami. Väčšinou tieto úpravy robia tam, kde parochne predávajú. Znova vám obnovia kučery, správne parochňu učešú, prípadne upravia línie podľa vašich požiadaviek.

ďalej v diskusii… -->

marci1

No nazdar. Paruka je super, vůbec bych ji nerozčesávala. Akorát sebou budeš muset mít „gorilu“, poněvadž neuvidíš, kam šlapeš ! 🙂 🙂 🙂

Krakis

Plamenometem...... 🙂

SuzanKa

Těžko radit… jaká je to kvalita? Z čeho je? Já mám clipy z pravých vlasů, takže se udržují bez problémů.

led

z niekoľkých
Návod na použitie
Vyvarujte sa
farbenia, tónovania, trvaľovania, lakovania, fénovania a kulmovania parochní. Tieto úkony je možné robiť len na parochniach a príčeskoch z pravých vlasov. Ďalej parochne a príčesky nevystavujte extrémnym teplotám najmä pri práci v kuchyni a pod. Ich životnosť závisí od spôsobu, akým budete pristupovať k ich ošetrovaniu.
Každodenná starostlivosť spočíva v tom, že parochňu a príčesok uložíte na suchom mieste, prečešete špeciálnou kefou a prestriekate kondicionérom na syntetické vlasy. Parochňu odporúčame natiahnuť na stojan, čím najlepšie dosiahnete udržanie požadovaného tvaru. Príčesky je vhodné uskladňovať vo vodorovnej polohe, napr. uložením na uterák, alebo do krabice.
Umývanie parochní a príčeskov
Umývanie parochne alebo príčesku odporúčame len vtedy, ak je výrobok mechanicky znečistený zmoknutím alebo zaprášením. Umývať odporúčame len v špeciálnom šampóne na syntetické vlasy. U príčeskov a parochní, najmä u dlhých, dochádza časom k rozstrapkaniu koncov. Tento jav je bežný a nemusíte sa obávať znehodnotenia. Do pôvodného stavu ich uvediete tak, že ich najprv dôkladne vyčešete , ale nie trhavými pohybmi. K rozčesaniu je potrebné použiť výlučne špeciálnu kefu na parochne. Po rozčesaní parochnu alebo príčesok umyjete špeciálnym šampónom podľa návodu, ktorý uvádzame nižšie. Parochňu alebo príčesok vo vlažnej vode ( nie teplej ! ) v žiadnom prípade neprepierajte, ale len plákajte. Po preplakaní ich prepláchnite čistou vodou, otraste nechajte voľne odkvapkať. V mokrom stave ich nikdy nečešte!!! Po odkvapkaní parochňu natiahnite na stojan, alebo uložte na uterák. Parochňu, príčesok po úplnom vysušení prestriekajte kondicionérom a nechajte voľne vyschnúť. Kondicionér z nich v žiadnom prípade neoplachujte. Po takomto ošetrení získa váš druhý účes prirodzený vzhľad a lesk. U parochní a príčeskov dochádza k prirodzenému odpadu a vyčesávaniu vlasov, čo nie je výrobnou vadou.

Preložený článok bol zverejnený so súhlasom Best Wig Outlet
Čistenie parochne
Napriek tomu že parochne nie sú súčasťou tela, mali by ste ich umývať a čistiť pravidelne. Parochňa sa ľahko nasiakne potom a cigaretovým dymom a táto kombinácia zanechá veľmi nepríjemný zápach ak parochňu po niekoľkých použitiach neumyjete.
najprv nalejte to umývadla / nádoby asi 2 litre studenej vody . Nikdy nepoužívajte teplú vodu (teplá voda ničí / vyrovnáva kučery a línie syntetickej parochne).
pridajte 5 cl synteckeho šampóna pre parochne, ak ho nemáte použite bežný brezový šampón, a zmiešajte ho s vodou.
Vložte parochňu do roztoku.
nechajte ju močiť 5 až 10 minút a jemne ňou potraste v roztoku. Ponámka: ak sn vnútornej strane parochne zachytil make up, odporúčame použiť starú zubnú kefku na odstránenie make upu
po umytí v roztoku vypustite vodu a naplňte umývadlo čistou studenou vodou. Prípadne takto vypustite / napustite čistú vodu 2×. Nakoniec jemne otraste parochňu od vody.
po vypláchnutí položte parochňu na uterák a nechajte ju prirodzene vysušiť
Nečešte parochňu pokiaľ je mokrá!
Nesušte parochňu sušičom na vlasy!
Parochňu je najlepšie usušiť / skladovať na umelej forme alebo drátovej forme, aby schla vo forme v akej ju budete nosiť! Najlepšie sú drátové formy pretože cez ne môže prúdiť vzduch.
Odporučuje sa používať aj špeciálne sprejové kondicionéry, nie sú však nevyhnutnosťou.