Alžběta HVB

Jak říct rodičům, že chci být herečkou?

Chodím no 5 třídy. Vím že bych měla chodit na castingy a tak, ale nejdříve to musím říct rodičům. Nevím jestli na to jsem vůbec připravená je mi totiž 11, ale až skončí karanténa tak se tomu chci stejně věnovat a to 1000% udělám proro vše.

Nejlepší odpověď
annas

Nikdy jste nemluvila s rodiči o tom, co byste chtěla dělat? Je to krásné, ale náročné povolání, nestačí jen talent, ale i píle, mít i určité sebevědomí, odhodlání atd.

Pokud se zúčastníte castingu, můžete se třeba hodit na nějakou roli. Kolik takových jedinců bylo!

Ani někteří herci neuspěli napoprvé u přijímacích zkoušek. Ale řekněte rodičům, co byste chtěla dělat. Pokud budou souhlasit, asi těžko vás samu pustí mimo mimo domov.

Znáte své rodiče, určitě najdete vhodnou chvíli a promluvíte si , třeba napřed s maminkou.

Podívejte se do odkazu, kde najdete rady, co by vám pomohlo splnit si sen, pokud získáte souhlas rodičů.

https://www.wi­kihow.cz/Jak-se-st%C3%A1t-here%C4%8Dkou

Další odpovědi
led

Byť herečkou nie je len sláva a bohatstvo, tých je len niekoľko. Okrem schopnosti hrať, to chce veľa učenia a odriekania. Vlastne to nie je hranie, to je práca, to je prežívanie cudzích životov, akoby boli naše. Môžem mať názor na niekoho, niečo, nesúhlasiť, niekedy až nenávidieť hereckého partnera, ale pri práci musím dokázať mu vyznať tú naozajstnú lásku, či naopak nenávidieť milovaného partnera tak presvedčivo, že na pľaci sú všetci presvedčení, že to je skutočne tak. Spomínam na situácie, keď sme občas s partnerom cez pauzu spustili takú hádku, že po chvíľke šoku, s trasúcimi hlasmi nás chceli zmieriť. Až keď sme sa rozosmiali, pochopili, že sme sa len vzájomne odreagovávali z pracovného stresu. Niektorí si cez pauzu spievajú, niektorí pijú, slovom, každý nejako potrebuje herecký stres ventilovať. Ale veľakrát to je naopak, je zábava, vznikajú priateľstvá, všetko ide s chuťou. A ty práve vtedy budeš musieť zahrať hysterickú, nerudnú pubertiačku vyznávajúcu rasistické násilie, oblečená v kostýme, ktorý ti je nepríjemný a počúvať hudbu, ktorú nenávidíš a do toho krik režiséra, ktorý neustále opakuje práve tvoju scénu aj s príslušným komentárom a nadávky unovených spoluhercov a členov ostatných zložiek, čo za nemehlo je na pľaci. Čo myslíš zvládneš to? Nie je všetko obdiv a sláva. ale ak sa vypracuješ môžeš aj to dosiahnúť. Porozprávaj sa s rodičmi jasne a hezky česky a vypočuj si ich názory. Oni ťa poznajú lepšie ako my.

Edison

Normálně. Chci být hérečkou. Jistě tě znaj líp než my, nemluvě o tom, že oni jsou za tebe odpovědní.