František199

Jak řešit situaci kdy zaměstnavatel po výzvě od soudu nestrhával z platu srážky na insolvenci?

Pracoval jsem u jedné agentury. Poslal jsem ins. správci prac. smlouvu a následně byla zaměstnavatelovy zaslána příkaz na strhávání srážek z platu na insolvenci. Z prvu agentura srážky prováděla ale potom přestala. Dokonce mi dvě výplaty po sobě na výplatnici srážku odečetla, ale ins. správci vůbec neposlala. Další následující dvě výplaty už srážky vůbec neprovedla i když jim bylo soudně poslán příkaz ke srážkám a ty poslední dvě výplaty mi zaslala bez srážek.

Ins. správce jsem informoval, ten jim zaslal výzvu k nápravě, aby zpětně poslali částky které měli. Zatím neúspešně.
Ins. správce mě informoval že je na mě abych to z agentury vymáhal. Myslel jsem že toto má na starosti soud nebo ins. správce aby tyhle záležitosti se zaměstnavatel řešil a soudně vymáhal.

dodatek* – musím ins. správci posílat i nově podepsanou smlouvu u té stejné agentury (z duvody vypršení od-do) aby následně zaslal nový příkaz ke srážení srážek? Názor: od 1.5.19 do 1.10.19 trval prac. poměr. V té době byly srážky zasílány. Poté po skončení této lhuty byla podepsana nova smlouva od 2.10.19 do 1.5.20. a v teto dobe uz insolvenci prvni dva mesice neprováděl, dalsi dva mesice uz se srazky na vyplatnici ukazali ale zaslany stejnak nebyly. Jen pro upřesnění.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Nene, insolvenční správce je správce příjmů a pohledávek a hlídá plnění dlužníka. Soud vykonává dohled i nad správcem. Pokud tuto skutečnost oznámíš soudu, popř. soudu přes insol. správce, soud již má páky na to, aby sjednal nápravu. Zaměstnavateli hrozí ze strany soudu sankce a dosti vysoké.

Podívej co máš v rozhodnutí od soudu o insolvenci.
Ty máš povinnost předložit toto rozhodnutí každému dalšímu zaměstnavateli, aby prováděl srážky......
Pokud jsi toto splnil, je to v pohodě. IS nemusí nic posílat.
Změnu IS a soudu oznámit máš, to je také v rozhodnutí.

Další odpovědi
Drap

Ano přes soud by to bylo možné řešit. Podej trestní oznámení na podvod, najdi si šikovného právníka a čekej na rozhodnutí soudu.

Pepa25

Reaguji až na doplnění: zjevně je problém v té nové smlouvě, u každé smlouvy proto raději znovu informujte o své insolvenci.

Nerozumím, jak má agentura (zaměstnavatel) „zpětně poslat částky“, když říkáte, že je je vyplatili vám („výplaty mi zaslala bez srážek“.). Doplacení je tedy na vás.

Mimochodem, vy si nekontrolujete výplatní pásky? Vám nepřišlo divné, že jste najednou dostal víc?

Pepa25

Váš profil je privátní, takže vy mi psát můžete, ale já mohu odpovědět jen zde …

František199

už by to mělo jít