Jan Novák

Jak řešit přepis alu kol?

Zdravím, mám dotaz. Řeším jak na to s typovým listem, když kupuji ojetá alu kola. Rozměry sedí s TP až na ET. V TP mám povoleno ET 49 a kola, ketrá mám v plánu koupit mají ET 35. Jak tedy tuto situaci vyřešit. Bez typového listu ,pokud dobře vím, není možné kola legálně obout a tedy není vůz technický způsoben provozu.
Předem díky za odpovědi:-)

Odpovědi
Schluker

Zkuste kontaktovat vyrobce kol nebo najit prodejce, ktery je nabizi a pozadat je o typovy list. Pak samozrejme nasleduje zapis do Typ, ale to urcite vite. Muzete jeste zkusit kontaktovat vyrobce vozu a zjistit, jestli tento rozmer byl pro vozidlo homologovan a bylo by mozne nechat do TP dopsat.

Hlada

Jestliže nejsou v TP, není možné jee použít. Ověřit si, zda jsou tam zapsány všechny rozměry, je možné u výrobce auta nebo na STK.
Z hlediska opotřebení náprav mi zvětšení rozhodu o téměř 3 cm nepřipadá rozumné.

Michálek1245

Pokud ta kola nemáte zapsaná v TP, tak samozřejmě použít nejdou. Možná úprava v TP udělat lze, ale je potřeba STK, evidenčka a pak s protokolama dojít na úřad, kde udělají přepis v TP. Ale jako co si budeme povídat, pokud to není jen o nějaký drobný rozměr, tak je lepší třeba oprava ALU kol, která teď současně máte.

Schluker

Jeste me napada jedna vec. Pokud by kola precnival ven z podbehu, tak takrka urcite nebude mozne zapsat je do TP. Muzete si jedno zlusit dat na auto a uvidite sam.