AdellaB

Jak řešit drobné krádeže?

Dobrý den, prosím o radu. Chci se zeptat jak mám řešit krádež která není nad 5000 Kč? A co když na to přijdeme až druhý den? Můžu jít podat trestní oznámení na neznámého pachatele, nebo musím vyčkat až se vrátí zpět a hned zavolat PČR? A pak mu to sepsat vše najednou? Děkuji

Nejlepší odpověď
Quimby

Jakoukoliv kráděž můžeš nahlásit Polocii, ta má povinnost to vyšetřit.
To, že to není nad 5000 jen znamená, že se to nehodnotí jako trestný čin, ale pouze přestupek.
Nahlásit nejlépe co nejdřív a uvést co nejvíce detailů. Bohužel když si někde necháš ležet třeba kabelku tak je mizivá šance, že se ti vrátí.

Další odpovědi
klumprt

Jít na Policii ČR. I když se na to přijde až druhý den. Je-li předpoklad, že se pachatel vrátí zpět (zřejmě nějaké specifikum vašeho případu), domluvit se s policií, že ho budou očekávat a přinejmenším ho ztotožní pro účely objasnění přestupku.
Pachateli sama nic nesepisujte, od toho je policie, které k tomu pouze dodáte podklady (např. vyčíslení škody).

ReHu

Určitě ohlásit hned.
I drobné krádeže lze sečíst, pokud se podaří viníka dohledat.

mosoj

Ohlásit můžeš. Policie ale nic vyšetřovat nebude, nehne ani prstem. Bude pouze evidovat.

Rudík 12

Nahlásit na policii.
V nouzovém stavu je to trestný čin.