Kryšpín

Jak reagovat na nervní úřednici při požadavku o placený úkon?

Na MÚ jsem potřeboval potvrdit plnou moc, najdu patřičné číslo dveří které jsou otevřené, tudíž jsem z boku vše nepřečetl. Pozdravím dobrý den, jsem tady dobře pro ověření podpisů, pěstěná dáma a vrstev makeupu výstřih proklatě nízko neurčitého věku ťukající něco do mobilu, máte to česky napsáno na dveřích odložila mobil a zírala. Nerad přicházím do konfliktu a narušení osobní rovnováhy provedl jsem čelem zad a odešel na PÚ. Na obranu dámy, nejsem lázeňský švihák, rovněž dáma byla o více jak generaci starší a byl to tam moderní kutloch, skoro zlaté kliky, zdobené dveře a.p. ale přímo pod střechou teplota dle odhadu 35 stupňů, klimatizace otevřené dveře.

Nejlepší odpověď
marci1

Asi nějak takto: „Madam, je hezké, že je to česky, ale bohužel mému zraku jest toto skryto, jelikož nápis je na dveřích, jenž jest z druhé strany otevřených dveří mým očím skryt. Dostavím se tudíž, až budou dveře zavřeny a nápis v českém jazyce nebude mému zraku skryt a znovu vás rád uvidím“. 🙂

Další odpovědi
Alesh

Proč chodíš na úřad, plnou moc ti ověří na CzechPointu, čili na poště.

Mc Merkurion

… v klidu bych jí řekl, že na mé oči sice možná česky, ale písmem malým a počkal bych, zíraje na ni, a povídajíc si pro sebe něco o lidech, co jsou placeni z našich daní, než se mi bude věnovat … funguje to, vyzkoušeno …

ten který je

Výstřih proklatě nízko…Nebude to nakonec příčina nezdaru při úředním jednání?Nesou­střednost a roztěkání může být následkem přehlédnutí nápisu na dveřích.;-)

ivzez

Mile a s úsměvem. (Vyzkoušeno.)