Anielle1

Jak provést změnu zaměstnání?

Dobrý den, jdu za Vámi pro radu. Nyní pracuji v kanceláři. 6 let jsem dělala řasy, byla jsem úspěšná, ale poté jsem skončila a rozhodla se využiju maturity v zaměstnání. Udělala jsem chybu, tohle zaměstnání mě absolutně nenaplňuje. Dostala jsem skvělou nabídku – vrátit se k řasám – v salonu se skvělými pracovními podmínkami. Problém je v tom, že mi nejdříve mohou nabídnout 3 dny v týdnu odpoledne, což by ani takovej problém nebyl, i z těch 3 dní bych se zezačátku uživila, jenže mi majitelka salonu řekla, že první týdn by i ty 3 dny v týdnu byly slabé. Bohužel nemám nic našetřeno a musela bych skončit v mé stávající práci. Jak změnit zaměstnání, když bych tam neměla zezačátku jistotu, že zaplatím nájem a poplatky? Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Jestliže máte jen a pouze 2 možnosti, z nichž jedna vám zajistí finance na živobytí a druhá ne, co čekáte za radu?

Jestliže chcete mít jistotu, zůstaňte tam, kde máte jistý peníze.
Jestli chcete riskovat, běžte dělat na nejistej čtvrt úvazek.

Osobně bych majitelce salónu řekl, že tam ze začátku nebudu chodit vůbec, když mě vlastně nepotřebujou, a přijdu, až bude práce.

Další odpovědi
elkon

Dejte výpověď a během té výpovědi si domluvte v novém zaměstnání prozatím brigádu, nebo práci na dohodu.Po skončení stávajícího zaměstnání pak pouze změníte brigádu na pracovní poměr.

nyjono

Můžeš při stávajícím zaměstnání zkusit dělat řasy sama ve vlastních prostorech.
A hlavně se snaž něco našetřit.
Důležitý je plán B.
To je plán pro případ, když se něco podělá. Mít prostě záložní příjem.
Sekundární, když ten první moc nefunguje.