Vandal

Jak procestovat svět?

Ahoj, mám dotaz, plánuji ‚cestu kolem světa‘, pěšky a s pejskem. Ale vrtá mi hlavou jak je to s pojištěním během cesty? Platím si cestovní a z pojišťovny se odhlásim? A přechody mezi státy? Víza, a pes? Po eu není problém se psem ale nějak si to nedovedu představit jinde. Děkuji

Odpovědi
nyjono

Někam tě se zvířetem (psem) ani nepustí. Někde je požadována karanténa v izolaci, to jako, že bys psa nechal x týdnů někde zavřeného, ty budeš někde čekat a za pár měsíců znova?
Takže plánuj a zkoumej možnosti

Palpatine

Procestovat svět pěšky je poměrně riskantní a má to svá rizika, ale když už ses rozhodla, že něco takového chceš, tak to chápu. Ale nedoporučoval bych to se psem. Ano takový věrný společník se může na cestě hodit, ale nezapomen, že někde můžou mít problém s tím přejít se zvířetem hranice. Některé kultury ani psy neuznávají, ne-li přímo zabijí.

Potom taky cestu si chce dobře proplánovat a zvažovat všechny možnosti. Zjistit si podmínky přechodu různých zemí. Nezapoměn taky, že obejít svět bude trvat roky. To není cesta za měsíc. Je třeba zvážit to, co budeš jíst a z čeho žít? A co doma práce a povinnosti? Pokud i tak víš, že chceš jít, tak musíš počítat s tím, že budeš muset mít něco našetřeno. Taky je třeba zdokonalit si jazyky a po cestě si hledat příležitostné práce at máš vůbec na jídlo. Taky zjistit si, kde budeš přespávat. Různě bývají různé noclehy ale ne všude. Třeba v Africe nebo Asii to nebude žádná procházka růžovým sadem. Budeš spát i na tvrdé zemi. Potencionální nebezpečí je všude. Taky je třeba si zajistit očkování proti různým nemocem. Malárii chytíš ani nevíš jak.

Kelt

Krásný cíl, ale horší bude realizace. No sama to určitě nezvládneš. Pokud nemáš mezi nejbližšími příbuznými někoho v Senátu nebo Poslanecné sněmovně, nebo významného podnikatele, tak bych doporučil zajistit si sponzora – požádej nějaký podnik, něco za něco. Reklama zboží za finance. Nebo se domluv s nějakou televizí, že jim budeš posílat zprávy a pod.

autacek

Nejdřív to zkus bez psa, pokud jej máš alespoň trochu rád.

elkon

S tím psem si akorát tak přiděláš starosti a nakonec ho někde budeš muset nechat.