dust8

Jak probíhala v historii zkouška cti?

Nejlepší odpověď
annas

Např. rytíří

") rytíř je bojovník, kde jeho rytířská hlavní povinnost je k jeho pánovi

  1. náboženské rytířství, kde hlavní rytířská povinnost spočívá v chránění nevinných a slabých
  2. rytířství jako ctnost, především udatnost, srdnatost a statečnost[

--

V první odpovědi se zrcadlí požadavky na ovládání chladných zbraní, především meče, a požadavek na vztah s Ježíšem Kristem.

Ve druhé odpovědi se zrcadlí požadavky na službu druhým, službu Pánu, na projevení milosrdenství a sebeovládání

Ve třetí odpovědi se zrcadlí požadavky na osobní vlastnosti, které chceme janí, čestnost, pravdivost, týmového ducha (jeden za všechny, všichni za jednoho).

http://www.da­ni74.webzdarma­.cz/Vnitrni_sta­novy.htm

Z definici v odkazu na rytíře vyplývá, že rytíř musel své osobní vlastnosti využít pro oddanostpánovi, kamarádům, nebát se i položit žicot – jako tři mušketýři – jeden za všechny ..... zkouška v boji
--

"Získat titul rytíře kdysi v dávných dobách nebylo jen tak. První rytíři získávali titul za statečný čin nebo věrnost – rodokmen tehdy nehrál roli.

A v čem se rytíř lišil od těch ostatních? Nejen brněním a tím, že jezdil na koni, ale především systémem hodnot. Mezi ně patřily statečnost, loajalita, štědrost, zdvořilost a víra. Ochraňovali srdce nejen svých žen a také jejich čest. Kdo by si dovolil na ně sáhnout, zemřel by.

https://www.ma­rianne.cz/cla­nek/novodobi-rytiri-ziji-jeste-mezi-nami

https://is.mu­ni.cz/th/cgqgj­/DP-Ivanek_komplet_fi­nal.

"Právní a morální aspekty slibů a přísah v historickém vý­voji

1. Vojenská, lenní a opět vojenská

Armáda v době Říma, tresty
České země atd

2. Manželský slib

Řím atd.

led

Príliš skoro uzavretá možnosť vkladania odpovedí.