Marme

Jak probíhá gynekologické vyšetření na zjištění těhotenství?

Krev? Ultrazvuk?

Nejlepší odpověď
panenka

http://www.gy­nekologiepribyl­.cz/o-nas/
http://www.hoz­dora.cz/rozsah-pece/porodnictvi
První návštěva na gynekologii – zjištění těhotenství (těhotenský test, ultrazvuk)
vystavena těhotenská průkazka
anamnéza, celkové orientační vyšetření (hmotnost, výška, TK, orientačně moč)
vyšetření v zrcadlech, kolposkopie, cytologie
KO, KS + Rh faktor
BWR (screening syfilis), HIV, HBs Ag (hepatitida B)
Gonorrhoea (kapavka) – kultivačně u rizikových skupin
Rubeola (zarděnky) – pokud není doloženo povinné očkování
Toxoplazmóza – u rizikových skupin
změření zevních rozměrů pánve
http://www.ya­rousch.cz/stu­dium/body.php?me­nu=menu_gyneko­logie&body=gy­nekologie/gyne­kologie_013

Další odpovědi
Marunka2

Záleží taky na konkrétním gynekologovi. Já si nejdřív koupila mamatest nebo gravitest, normálně v lékárně za pár korun. Vyšel mi pozitivní, tak jsem volala MUDrovi, abych se objednala. Jeho první otázka byla, jestli jsem se zkoušela některým z těchto testů. Pak mne tedy objednal na schůzku – už nevím přesně, ale řekla bych, že to bylo až za 10 či 14 dnů. Divila jsem se, proč ne dřív?
Na té první těhotenské návštěvě teda udělali ultrazvuk (nebrali krev, ale chtěli donést ranní moč a údaj hmotnosti na počátku těhotenství, jo a kdy začala poslední menstruace) a zjistili, že už je to 8. týden. Tak mi dal pokyny, jak se mám chovat a objednal mne zas až za 14 dnů, že pak dostanu těhotenský průkaz.
Na tu první návštěvu jsem si důkladně studovala internet a knížky, abych se připravila na vše „zákroky“, ale téměř nic z toho neudělal, teda z těch fyzických. jinak se ptal na zdravotní stav můj, manželův, rodičů a kdo ví na co všechno. Už si to přesně nepamatuju, ale možná si to do půl roku zopakuji 🙂.
Rozhodně se ničeho neboj a určitě si udělej nejdřív ten gravitest.