misela

tehotenstvi

dobry den,chci jse optat jsem 38 tydnu tehotna a mam neuveritelne bolesti v podbisku[spise ve vagine] zda je to normalni,jelikoz neziji v cechach ale v anglii,musela bych do nemocnice,proto se radsi ptam zde nez abych se tahala po nemocnici zbytecne.tedy za predpokladu ze to nic neni..jsem prvorodicka..dekuji mnohokrak

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Nejsem lékař a ani lékař na dálku neodpoví bez odborného vyšetření. Takže rada utíkej k lékaři ať si kde jsi. Zahráváš si se sebou i s miminkem. jinak by to mohlo být i mimoděložní těhotenství, ale to mě jen napadlo. jinak nevím.
Rada-pokud něco bolí, běž.

Další odpovědi
Nuk nuk

Záleží, kde přesně ty bolesti jsou. POdbřišek a vagina je trochu rozdíl, a protože jste ve 38tt, je docela zásadní.
Pokud máte bolesti v podbřišku, může jít o začátek porodu. V takovém případě by se co nevidět měly dostavit kontrakce nebo prasknout plodová voda a Vy byste měla vyrazit do porodnice. (Po zkušenostech kamarádek, které rodily v UK, je sice asi budete muset přesvědčit, že už rodíte, ale to je druhá věc).
Máte-li ale bolesti ve vagíně a nikde jinde, a pokud je máte hlavně, když sedíte, nejedná se o nic vážného. Jedna moje kamrádka, která je porodní asistentka nás poučila, že to je symfíza – vazivo, které spojuje stydké kosti. To se roztahuje a tělo se tak připravuje k porodu. Může to být velice bolestivé, ale nic vážného to není. S tím nemusíte jezdit nikam, jen to vydržet.

anetadela1

Miroslavst má naprostou pravdu. Jdi k doktorovi ať jsi kde jsi.
Ale to mimoděložní v tomto stadiu by doktor už podle mě poznal.

sjindris

Podle mě by mohlo jít klidně i o zánět. Sama mám dvě těhotenství za sebou a při jednom jsem měla takové bolesti, že jsem navštívila lékaře a měla jsem zánět. Bolelo mi v podbřišku a bolelo to při chůzi i v kliu. Utíkej co nejdřív k doktoru, protože zánět by tě mohl vyvolat porod.

oskar

Nebudu to znovu rozvadet,ale pravdu ma Nuk nuk.