rady74

Jak zjistit co nejdříve graviditu

Zajímalo by mě,jak co nejdřív zjistit graviditu po pohlavním styku.děkuji
Doplňuji:
Ještě drobný dotaz.Do které doby po styku je potřeba podat tabletu,zabraňující otěhotnění?

Nejlepší odpověď
Deli

Nejdříve až v době, kdy čekáte měsíčky, těhotenským testem, v případě podezření lze požádat lékaře o test z krve, může být citlivější než test z moči.
Doplňuji:
Nejpozději do 72 hodin, ale čím dřív tím líp.

Další odpovědi
Wang

Těhotenský test není rozhodně žádným typem lakmusového papírku. Ten se používá jako acidobazický indikátor k indikaci pH v chemii nebo při analýze vody ap.: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Lak­mus

Těhotenský test je jednorázový imunologický test, který slouží ke kvalitativní detekci lidského chorionového gonadotropinu, což je glykoproteinový hormon produkovaný placentou krátce po oplodnění.

Těhotenský test HCG je zdravotnický prostředek.
Při běžném těhotenství je možné hormon HCG detekovat již po 7 dnech po otěhotnění. Koncentrace HCG stoupá rychle, často překračuje 100mIU/ml při prvním vynechání menstruace a vrcholí hodnotou 200 000mIU/ml v 10. až 12. týdnu těhotenství. Tvorba hormonu HCG brzy po oplodnění a následný nárůst koncentrace tohoto hormonu během těhotenství umožňuje odhalit ranné těhotenství.

http://compex­.zdravi-cz.eu/tehotensky-test-hcg.php
Doplňuji:
Odpovědi k Postinoru zde:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kolik-se-doplaci-za-postinor

venkovan

Příště raději používej ochranu. Nemusíš se potom tak moc bát, že budeš mít starosti..

pusinka50

Koupit lakmusové papírky „Těhotenský test“ v lékárně a nacíkat na ně

Wang

První tabletu přípravku Postinor-2 co nejdříve (ale ne později než do 72 hodin tj. 3 dnů) po nechráněném pohlavním styku. Tabletu spolkněte celou a zapijte vodou. Užití první tablety neodkládejte. Tablety jsou tím účinnější, čím dříve po nechráněném pohlavním styku je užijete.

Je důležité, abyste druhou tabletu Přípravku Postinor-2 užila 12 hodin (ne později než 16 hodin) po první tabletě.