NejakaHolka

Jak probíhá preventivní prohlídka ve 13 letech?

Ps. Bojím se, že mi na ten týden vyjde menstruace i když je často nepravidelná, bude to doktorka nějak řešit? Bojím se, že si toho všimne. Taky se bojím, kdybych tam šla s tátou, protože se stydím i před mámou :/

Jak probíhá 13ti letá preventivní prohlídka?

Nejlepší odpověď
Nela56

Myslím, že se nemusíš ničeho bát. Já jsem měla 13 letou preventivní prohlídku před 2 lety a i kdybych zrovna ten termín menses měla, nikdo by to rozhodně nevšimnul. Lékařka mě jen prohlédla, naočkovala a spíše se ptala, zda je vše v pořádku :)

Další odpovědi
annas

Vyhledala jsem vám, co je obsahem prohlídek ve 13
letech. Přece tato prohlídka netrvá 13 let, tudíž není 13letá.

" Obsahem všeobecných preventivních prohlídek dětí v 7, 9, 11 a 13 letech věku je

  1. rozhovor r s rodičem zaměřený na nová anamnestická fakta včetně cílených dotazů směřujících k včasnému odhalení nemocí a stavů, které se v počátku projevují nejasnými příznaky; vyloučení známek týrání, zanedbávání a zneužívání dítěte, počátků různých závislostí a rizikového chování dítěte; poučení o zdravém životním stylu včetně úrazové prevence podle specifik pro daný věk, posouzení funkčnosti rodiny,

.

  1. zhodnocení psychosociálního vývoje a motorických dovedností u dětí ve 13 letech věku; poučení vztahující se ke zdravotním rizikům a důsledkům souvisejících se sexuálním životem včetně poučení o chráněném sexu, u dívek dotaz na menstruační cyklus,

    atd.

Ostatní si přečttěte v odkazu téměř na konci stránky

http://www.ole­cich.cz/preven­tivni-prohlidky-u-praktickeho-lekare-pro-deti-a-dorost

Před rodiči není třeba se stydět. Lékařská se vás bude na menstruaci ptát, aby poznala, zda už „dospíváte“. Copak jste to doma mámě neřekla, aby vás poučila, doporučila zdravotní vložky? I vaše máma takto dospívala a poznala, jak dospívání vypadá.

Tatínek je muž, ale přece se učíte ve škole, jak funguje ženské a mužské tělo? atd.

Emefej

Tato otázka tu byla naposledy před 8 dny! https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ahoj-mam-otazku-ceka-me-13ti-leta-prohlidka-jsem-kluk-a-proto-sem-se-chtel-zeptat-co-mi-bude-doktorka-delat-dk

jsemjá

Tak jako všechny ostatní, ale pokud mám dobré zdroje, tak třinácti letá byla zrušena.

da ny

Preventivní prohlídky probíhají stále stejně.
Nechápu proč a čeho se „bojíš“. Strach má zbytečně velké oči! 😁
Je zvláštní, že by ses styděla i před „mámou“ (nikdy jsem tak tvrdý výrau nepoužila, u nás se používala „mamka“.
Menses je přirozenou součástí dívčího a ženského života.
Na začátku je nepravidelnost normální. Paní doktorce/sestře řekni beze studu vše, na co se bude ptát. Pokud máš nedostatek informací, promluv s mamkou. Na internetu jsou seriozní informace, různé otázky a odpovědi lékařů.
Komunikace s rodiči/rodinnými příslušníky, partnery, je důležitá, přirozená,
základem mezilidských vztahů.
Některým lidem to někdy moc dobře nejde.
Přestaň se (zbytečně) bát, u prohlídek není důvod.
V některých rodinách bohužel někdy nejsou vztahy docela
v pořádku. Věřím, že to není tvůj případ.
Zvládneš to v pohodě!

Anonimka1789

Ahoj je mi 13 a za 2 dny mám jít na prohlídku a bojím se že se na mě bude dívat i že vnitr a budu se tam muset slykat a před mamkou, protože se hrozně stydím a bojím se hodně jehel. Prosím poraďte mi jestli se tam bude očkovat fakt si nevím rady a bojím se toho nejhoršího 🥺