Pomuzetemi

Jak přilepit odlepený obraz na displeji ?

Zdravím včera se mi z ničeho nic začala odlepovat celá obrazovka z telefonu viz. Obrázek, nevíte náhodou čím by to bylo vhodné přilepit zpět prosím, nechci utrácet hodně peněz za opravu u nějakého specialisty či co doma mám nějaké lepidlo na nehty které jsem našel nešlo by to popřípadě přilepit tím? Nestalo by se něco zlého v telefonu kdybych nanesl tekuté lepidlo na rám telefonu, abych to mohl celé spojit k sobě? Děkuji za odpovědi

Odpovědi
aliendrone

To není součást displeje, nýbrž dodatečně nalepená krycí/bezpečnostní fólie. Slouží k dodatečnému zodolnění displeje. Musíš koupit novou (je samolepící). Asi byl špatně očištěný displej při její instalaci, možná fólie byla z „laciného kraje“ (a výsledek vidíš), takže pro příště – naprostá čistota displeje (odmastit!) a BEZPRAŠNOST při montáži (jinak se ti udělají pod fólií bublinky). Pokud máš ruce havloidně liberální, plné Pravdy a Lásky (zkrátka obě brutálně „doleva“), tak si to nech udělat v servisu. Fólie tě vyjde na cca 200, za nalepení si řeknou cca 100, to bys mohl pro dobrý výsledek obětovat, ne?

Jinak nedoporučuji nějaké laborovaní s přilepením pomocí lepidla. Hrozí, že domrvíš haptickou odezvu displeje (a to až k jeho nepoužitelnosti)! 🙂

cochee

Existují jednak speciální lepidla na mobily a jednak oboustranné tenoučké lepící pásky na mobily; dále se dá někdy sehnat přímo tvarovaná páska pro konkrétní model.

Dochy

Aliene, ta fotka mi připadá, že jde ven opravdu celé čelo i s displejem. Podívej se co je pod tím. To vypadá na nějaké konstrukční otvory, nikoli na displej (samozřejmě mohu se mýlit a je tam třeba jen blbej odraz na fotce…)