zvonisek

Jak přežit tu bolest a bezmoc? Když mi zemřela kočička?

Nechala jsem uspat kočičku. Zřejmě mela nádor. Bylo ji 11,5 let. Máme ještě jednou kočku, její matku. Je hodně dominantní, nové kotě by asi nepřijala.

Nejlepší odpověď
terry

Pokud málo baštila, zřejmě ji něco bolelo.
Buď ráda za to, že už bolesti nemá a žese netrápila dlouho. Už je se svými kočičími kamarády a je jí dobře.
Mám to taky za sebou. Už několikrát. Tak to prostě v životě chodí.

Další odpovědi
marci1

Čas všechny rány zhojí. A kočičku už nic nebolí.

Mc Merkurion

… musíš si zvyknout, nezapomeneš, jen budeš méně často vzpomínat, ale je to lepší než celé dny a noci poslouchat naříkání, vidět, že žádné léky nepomáhají a čumět do těch smutných utrápených očí … vím o čem píšu …

Drap

Pořídit si nové kotě.

ivzez

Zvonísku,
vím, že tě to bolí, ale zkus si představovat,
že kočičku tam, kde je, už nic nebolí.

anonym

Udělala jsi dobře. Je lepší trpící zvíře nechat uspat a vědět, že už ho nic nebolí. Než se na něj jen bezmocně dívat jak trpí a má bolesti. Smrt by přišla tak či ona, akorát pomaleji a bolestivěji. Taky jsme daly pejska kdysi utratit. Cca 9 let, takový psí sukničkář a rváč to byl. Bohužel ho jednou při jeho vandru napadl jiný pes. Už se mu nedalo pomoci. Tak jsme ho nechali utratit. Hodně nás to mrzelo a dodneška na něj vzpomínáme a to už je pár let. Ale víme že už netrpí a někde v tom psím nebi ted prohání feny :D

miroslav.bk

V prvni rade uprimnou soustrast. Sice s tim zkusenost nemam, ale soucitim s tebou. Sam mam dve kocicky, tak.. no nebudu nic privolavat.

K otazce – tu bolest zahoji jedine cas.
O to vic, te prosim, se venuj druhe kocicce.
Je treba si vsimat kazdych, i malych zmen v kocicim chovani. Kdyz zacne spatne jist, pit, chodit na zachod. Kdyz prestane delat to, co doted bezne provadela – hrat si, vitat te, chodit za tebou, reagovat na ruzne podnenty. Kdyz se vice zacne stranit a schovavat.. to vsechno muze byt naznak toho, ze neco neni v poradku. Pote je situaci vhodne konzultovat s veterinarem – radsi ho dvakrat otravovat, nez prijit pozde…

Vis, kocicky uz to tak od prirody maji. Kdyz je neco trapi, snazi se schovat nez to dat panickovi najevo. Je to dane tim, ze oslabena kocka v prirode, kdyz se schova, ma vetsi sanci prezit = nenapadne ji dravec treba.

Co rici zaverem? Jeste jednou, prijmi moji uprimnou soustrast a dej tomu cas, ten zhoji dost ran..
A nezapomen byt nabilzku sve druhe kocicce. At se dari!