bunny118

Jak převést po rozvodu chatu ze společného jmění do vlastnictví jednoho majitele?

Jak převést chatu ze společného jmění do vlastnictví jednoho majitele po rozvodu?

Dobrý den.Jsem rozvedený.Za trvání manželství jsme na hypotéku koupili chatu a jako zástava byl byt manželky. Při rozvodu jsme se dohodli,že chata budu používat já a po vyjmutí bytu ze zástavy připadne chata mně.Nyní je již byt ze zástavy vyjmut,ale nevím jak převést polovinu bývalé ženy na mne.Ona s tím souhlasí,jen nevíme jak to udělat.Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Emefej

Darem?

Další odpovědi
autacek

Pravděpodobně je o tom nějaké soudní rozhodnutí, ne? Tudíž byly-li splněny podmínky převodu, bude třeba podat návrh na zápis změny do katastru. Pochopitelně věc můžete konzultovat jak přímo na KÚ, tak s právníkem, co Vám případné dokumenty k tomu nachystá i poskytne bližší informace.