Jak přesně postupovat při prodeji pozemku bez realitky?

Dobrý večer,
potřebovala bych vědět přesné kroky, jak prodat pozemek, když už mám kupce sehnaného. Jaké písemnosti a náležitosti je potřeba provést? Děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Sepište s kupujícím smlouvu, musí být úředně ověřena. Doporučuji podepsat ji z notáře a zároveň využít notářské úschovy. Sice to něco stojí, ale máte jistotu, že peníze opravdu dostanete. Jako prodávající máte po podpisu smlouvy povinnost podat návrh na zápis do katastru nemovitostí.
Po prodeji je nutné podat přiznání k dani z převodu nemovitosti.