Dezzie

Jak přesně platit bankovním převodem?

Objednala jsem si něco z netu a mám to zaplatit bankovním převodem. Vždycky jsem platila jen dobírkou, takže tomuhle vůbec nerozumím. Vím, že se to většinou převádí z účtu na účet, ale já bych potřebovala do banky donést peníze v hotovosti a tak to zaplatit, pokud to tedy jde. Takže se chci zeptat, jak se to přesně dělá. Přijdu do banky, kde mám účet, dám tam někomu potřebné údaje a ty peníze a je to? Nebo tam musím něco vyplňovat a tak? A jde to tedy udělat tak, že předám hotovost, nebo to jde jen odečtením peněz z mého účtu? Vůbec se v tomhle nevyznám :/ Předem děkuju za pomoc :)

Nejlepší odpověď
anonym

  1. převod – přijdeš do banky*) v níž máš účet, vypíšeš příkaz k úhradě a ten podáš – převod je bezhotovostní (z účtu na účet)
  2. vklad – přijdeš do banky, v níž je účet prodejce, vypíšeš vkladový příkaz, podáš jej u přepážky, složíš hotovost **)

___
*) převod můžeš vyřídit i elektronickou cestou, pokud používáš např. netbanking či phonebanking
**) některé banky umožňují i vklad na účet v bance jiné, ale to zbytečně prodražujue už tak drahý vklad hotovosti na cizí účet

Další odpovědi
Lucijej

Dojdi do pobočky banky příjemce platby, u přepážky vyplníš platební příkaz (číslo, účtu, variabilní symbol atd.) a ten pak s penězi předáš na přepážce.

http://www.fi­nancnivzdelava­ni.cz/webmaga­zine/page.asp?id­k=312

Zdroj: http://www.fi­nance.cz/dane-a-mzda/dane-v-cr-a-v-eu/dane-v-cr/platba-dani/

Jindra B

Ale no tak mosoj! Přece nebude živit poštu těma 30 korunama nebo kolik si za to účtujou. Přikláním se k dostavení se na pobočce Vaší banky.

mosoj

Nemusíš do banky . Vyřídíš to platbou na poště složenkou typu A, podobně jako dobírku.

http://www.ces­kaposta.cz/cz/sluz­by/penezni-sluzby/cr/postovni-poukazka-a-id254/
Doplňuji:
Jednak nepíšete do jaké banky ( někde se platí ještě více, pokud se nejedná o stejnou banku) a jednak píše, že platila dosud dobírkou což je to samé.
Z otázky vyplývá že dotyčná účet nemá.

Mc Merkurion

pozor,vklad na účet je jedna z nejdražších položek

bolak

za vklad na účet se něco platí?

Mc Merkurion

k 16.6.2013 dle novinek.cz: http://2i.cz/5483e3c9­1a

cochee

(Troufám si říct, že u všech bank se) platí za vklad hotovosti na účet, který nevlastníš. A některé zpoplatňují i vklad na tvůj vlastní účet.

Jinak jsem chtěl k odpovědím: účelem přece nebylo vybrat nejlevnější způsob, ale ukázat všechny možné způsoby, a ano, poukázka typu A je jeden z nejdražších, ale také nejjednodušších řešení (lze ji podat na kterékoliv poště).