Marťas Q9

Jak přepsat nemovitosti v pronájmu na jinou osobu?

Jsem otec 2 dětí, s jejich maminkou nejsme zasnoubení, tudíž nejsme manželé. S partnerkou jsme se pohádali a ona odjela do Ameriky na léčebný pobyt (zdravotní komplikace opravdu má). Bydlí tam už skoro více než 2 roky, nevíme, kdy se rozhodne vrátit. Pokud se do 2 měsíců nevrátí, propadne jí povolení k trvalému pobytu. Všechny nemovitosti, které máme pronajaté, jsou psané na ní, a chci je přepsat na sebe, jelikož už 2+ roky platím nájmy já. Od partnerky mám pouze „plnou moc“ k přebírání peněz, zásilek / dopisů apod. Je ještě jiná možnost, jak bych mohl přepsat byt a ostatní na sebe? Hrálo by v tom roli, kdyby přišla o trvalý pobyt?
Před odjezdem jsme přepsali na mé jméno pouze naší firmu. Zároveň se partnerka odhlásila ze zdravotního, sociálního a finančáku.
DODATEK: Trvalý pobyt máme oba, zde v ČR. Kde vezmu novou smlouvu na své jméno, od majitele? Pronajímatelem je v mém případě Krušnohor. Mohu v takovém případě já sám původní smlouvu vypovědět?

Odpovědi
cukrar

Jestliže Vám rozumím, chcete přepsan na sebe dům, který není Váš? To snad nemyslíte vážně, že to jde.
Vlastnictví jí může zbavit jedině soud, nebo ona sama.

Drap

Pokud tomu dobře rozumím, tak bych to řešil tím způsobem, že bych se co nejdříve dohodl s majitelem, či majiteli nemovitostí. /možná by byla na místě i smlouva o smlouvě budoucí/ Že po vypršení nájemní smlouvy na partnerku bude udělána nová smlouva na pronájem nemovitosti na tvé jméno. Myslím, že trvalý pobyt nepodmiňuje nijak smlouvu o pronájmu nemovitosti.

ivzez

Jste-li Vy a děti v nájemní smlouvě uvedeni jako členové
domácnosti, zkuste se obrátit na Krušnohor a dohodnout
se s ním na dalším postupu. Nejste-li v nájemní smlouvě
uvedeni, bude jednání pravděpodobně obtížnější.

Skutečnost, že už ± dva roky sám platíte nájem, neznamená, že
by s Vámi Krušnohor musel uzavřít novou nájemní smlouvu.

Nájemní smlouvu nelze na někoho „přepsat“. Jestli se nájemnice nevrátí
a přijde o trvalý pobyt, může Krušnohor chtít nájemní smlouvu ukončit.

Nájemní smlouvu může vypovědět pouze jedna ze smluvních stran.
V tomto případě Vaše partnerka nebo krušnohor.

Marťas Q9

cukrar: Bydlím v něm s mými dětmi, a platím nájmy z mého vlastního účtu. Myslím, že zákon musí mít pro takové podmínky výjimky, s přihlédnutím k tomu, že ona sama se v bytě nezdržovala už více než 2 roky.

cukrar

Marťas, já přesně nepochopil oč \vám jde. Pokud o to, aby dům byl přepsán na Vás, tak to nepujde bez vědomí vlasníka, či nařízení soudu. Nebo se ptáte jen na nájemní smlouvu?

Dochy

Od začátku píše že je v pronájmu (i když nejspíš v nájmu)…