pn65

Když nechám své věci přepsat na jinou osobu kvůli exekuci a nechám si to podepsat u notáře, bere to exekutor jako maření

Když nechám své věci přepsat na jinou osobu kvůli exekuci a nechám si to podepsat u notáře, bere to exekutor jako maření?

Nejlepší odpověď
rigormortis

Majetek se zajišťuje v okamžíku vzniku dluhu nebo v okamžiku začátku exekuce, ne až při jejím vymáhání…takže jakýkoliv přepis nebo podobné pokusy jsou právě maření a můžou být trestným činem.

Další odpovědi
Hlada

Přepsání věci na jinou osobu není žádný právní úkon, takže nic takového nemůže notář potvrdit. Kdyby dlužník své věci rozdával, jednalo by se o člověka nejen finančně negramotného, ale i mdlého rozumu. Normálně myslící člověk má zájem svůj dluh vyrovnat co nejdřív a ne ho nechat narůstat o úrok z prodlení a odměnu exekutorovi. Desetiletá exekuce na příjmy je pro věřitele i exekutora zajímavější, než nějaké věci.

sesednizkola

Pokud je na tebe uvalena exekuce, nemuzes nakladat se svym majetkem, je to to uplne prvni, co se dozvis kdyz na tebe exekuce prijde…staci umet cist a zapojit trosku mozek.. i kdyz u nekoho kdo ma exekuci na krku me tato otazka ani neprekvapuje…sorry.