orestez

Musím souhlasit se zpracováním osobních údajů pro GDPR?

Innogy, dříve RWE rozesílá zákazníkům předtištěné formuláře SOUHLAS SE ZPRACOVÁNÍM OSOBNÍCH ÚDAJŮ podle nařízení EP a Rady EU.

https://uloz.to/!TK0ri­kEqdR0x/scan-2-jpg

https://uloz.to/!9e2dI­mOZqozf/scan-1-jpg
To není hysterie, to je zděšení

Nejlepší odpověď
Drap

Nemusíš, pokud nechceš. Oni ti však zase nemusejí dodávat. Záleží jen na tobě.

Další odpovědi
ivzez

Mohl byste prosím někam vložit celý text?

autacek

Silně mi to připomíná hysterii vyvolanou kolem rodného čísla. Zaměstnavatel jej potřebuje aby za zaměstnance vyplnil potřebné papíry pro státní správu, ale zaměstnanec k tomu musí dát souhlas. Tak jako sorry, ale toto mi hlava nebere.

Uvedená taškařice je podobná, když nám neposkytneš souhlas, nebudeme dodávat, tak že co jiného zákazníkovi zbývá, tudíž je to jen zbytečná administrativa navíc, aby se vlk nažral, koza zůstala celá a státní aparát měl další věc co pokutovat.

anonym

tímto souhlasem jim v podstatě dáváš dopředný souhlas aby tě za výše uvedeným účelem mohli sami kontaktovat a za tím účelem o tobě schraňovat nějaké osobní informace. Pokud ti uvedené důvody k zahájení komunikace a evidenci tvých osobních informací nevadí, a považuješ je za adekvátní a relevantní, pak zřejmě není důvod abys s tím nesouhlasil. V opačném případě s tebou nebudou moci komunikovat ani při informování o haváriích, odstávkách a zřejmě ti ani nebudou schopni dodávat službu vůbec protože by si do svého informačního systému nemohli zapsat ani tvoje jméno a adresu, bez tvého souhlasu…

GDPR je bič který nutí firmy aby jasně specifikovali za jakým účelem budou vaše osobní informace schraňovat a za jakým účelem je budou využívat, a na vás je abyste s tím souhlasil nebo ne poté co se se způsoby nakládání seznámíte. Prosté.

Smlouvyzdarm

Musíte souhlasit jen se zpracováním těch údajů, které ke své činnosti RWE ze své podstaty nepotřebuje. Jinak se výslovný souhlas nepožaduje. Alespoň tak nějak si to vybavuji, když jsem to před nedávnem letmo prošel.

dubraro

RWE nepochybně zpracovává osobní údaje z několika důvodů:

  • má to uloženo zákonem, například pro daňové účely
  • potřebuje to pro plnění smlouvy se zákazníkem

V těchto případech musí subjekt (osobu) informovat o tom, jaké OÚ a proč zpracovává, ale nepotřebuje k tomu souhlas.
Pak může zpracovávat OÚ v takových případech, kdy souhlas potřebuje, například pro zasílání reklamních sdělení. Tady si musí souhlas vyžádat a subjekt jej nemusí poskytnout. Případně může svůj souhlas později odvolat.
Dodavatel nesmí podmiňovat dodávku služby poskytnutím souhlasu. Plyn vám může dodávat a fakturovat na základě prvních dvou důvodů, kde souhlas nepotřebuje a reklamní sdělení vám prostě posílat nebude.

Problematika je mnohem složitější, ale snad to bude takto stačit. Kdyby byl k dispozici celý text, mohl bych se vyjádřit přesněji.

Omlouvám se, on ten text je ve scanech. Já osobně bych takovýto souhlas neposkytl, nebo bych jej výrazně zredukoval. Všechny účely tam uvedené neslouží k tomu, aby vám mohli dodávat energie, ale jen ke špehování a obtěžování.

host

Souhlas není nutno vyplňovat a zasílat zpět, neudělení souhlasu (zúžení rozsahu) nemá vliv na plnění dříve sjednané smlouvy po dobu jejího trvání nebo na možnost uzavření nové smlouvy ze strany innogy. Vše je popsáno na stránkách innogy, moc užitečné čtení i pro budoucnost!!! Zejména doporučuji bod 5, resp. 5.4:
https://www.in­nogy.cz/sluzby/ochra­na-osobnich-udaju/
Souhlas je samozřejmě možno udělit, zvažoval bych zúžení v rozsahu bod c) e) g) i) j) a účelu bod 3) 4) 5) 6). Ovšem do zaslaného dokumentu by se zúžení dost těžko vpisovalo…záměr?
V dalším zasílaném dokumentu ‚Aktualizace kontaktních údajů‘ je možno zvážit poskytnutí e-mailu, případně i tel. čísla.

Zdroj: https://www.in­nogy.cz/sluzby/ochra­na-osobnich-udaju/

anonym

2autacek: tak zbytečná taškařice to zase není. Je dobré vědět kdo o vás co eviduje a co s tím může dělat. Už jen proto, že firmy které musí účely a objem osobních informací podrobně specifikovat se znovu hluboce zamyslí nad tím zda tak široký objem osobních informací vůbec potřebují, a třeba i dojdou k závěru že ne, a omezí jej jen na údaje nutné. Právě aby se nevystavili tomu riziku, že přiliš mnoho lidí nebude souhlasit s jejich zpracováním a oni budou mít problémy svou službu vůbec někomu dodávat. V podstatě se tím tlačí na snižování objemu evidovaných osobních informací na nutné minimum právě skrze obeznámenost.

anonym

cílem GDPR zkrátka je, změnit dosavadní způsob nakládání s osobními informacemi, který by se dal popsat slovy „zaevidujeme všechno, sice to nepotřebujeme ale kdo ví, co z toho ze někdy v budoucnu může hodit“ směrem ke stylu „evidujeme o klientech jen to co nutně potřebjeme k poskytnutí sjednané služby“ … a to nezní jako špatná změna.

orestez

Hodit se jim bude, že podle chování … na internetu se bude na domácích monitorech PC a smartphonů zobrazovat reklamy i bez použití nějakého prohlížeče. Už teď to tak na lidech zkouší firma Microsoft.
Pokud jde o biblickou predikci, tak se realizuje to, čemu se říká šelma 666. Slova sv. Jana, kdo nebude mít značku na čele, nebude moci nakupovat ani prodávat.

Špatná změna je v tom, že se posouvají hranice svobod. Stalkerské, mafiánské, StB, gestapácké praktiky někdo legalizuje.
K čemu původně sloužily cookies? K čemu slouží dnes? Nebo sledovací pixely? Je to nutné? Vždyť už od dob mobilů mají lidi kouli na noze. Schází zvonec na krk.