honza19hk

Jak přepočítak kN na tuny nebo KG

jak přepočítat např 52 kN na Kilogramy.Děkuji (prosím vzorec)

Nejlepší odpověď
Alesh

Jak píše kolega, záleží na gravitačním zrychlení. Pokud se jedná o Zemi, pak je ta hodnota necelých 10. Tedy objekt o hmotnosti cca 5300 kg bude proti podložce působit silou 52 kN.
Samotný vzorec: F (N) = m (kg) * g (m*s−2), kde g = 9,81 m*s−2

Další odpovědi
mathes

Druhý Newtonův zákon: F = ma, v případě tíhového na zemi použij jako zrychlení g (cca 9,81 m.s−2) místo a. Pak m = F/g.

Pavel V.

1 kN = 1000 N = 100 kg