Pizza cz

Jak přemluvit mamku, aby mi dovolila psa?

Dobrý den, nemáte někdo řadu jak přemluvit mamku, aby mi dovolila psa? Chtěla bych si nechat jedno z budoucích štěňat naší fenky, ale mamka mi to nechce dovolit. Taťkovi je to jedno. Je mi 12 a o psa bych se starala. Mamka to ví, ale jde o to, že doma máme už 2 psy, ale s jedním nemůžu chodit ani na procházky a nechce se mu nic. Já bych chtěla psa na cvičení, a procházky. Druhá je fenka, (matka budoucích štěňátek), ale ta je zase závislá na mamce, pořád za ní dolízá atd. Takže na mě úplně kašle. A taky jde o to, že bysme ho neměli kam dát když pojedeme na dovolenou (to bych si ale zařídila já). Když jsem jí nabídla, že bych výměnou šla na pedagogickou střední, tak začala trochu uvažovat (protože by to chtěla). Nevíte jak bych ji mohla přemluvit? Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
ivzez

Nikdy se nesnaž nikoho (a už vůbec své blízké!!) přesvědčit, aby udělali něco, co udělat nechtějí.

Tvůj požadavek, aby ti rodiče pořídili psa, když už doma dva máte, je podle mne přehnaný.
Věnuj se těm dvěma a vlastního psa si pořiď, až budeš bydlet sama a sama si na něj vyděláš.

PS:
Ten první pes, ten, kterému se nic nechce, je krásnou ukázkou toho, jak to dopadne, když se psovi
nikdo dostatečně nevěnuje.

Ostatně na ZŠ budeš ještě ± 3 roky, ale potom půjdeš na nějakou SŠ, na níž budeš muset
věnovat více času učení a na psa ti nebude zbývat dost času…

Další odpovědi
elkon

Psů máte doma dost a nesmysl také je, že bez ohledu na své zájmy chceš jít na školu, která tě nebaví, jen proto, že chceš psa. Rozumný rodič nic takového nepřipustí.