zjentek

Jak přemluvit lidi, aby z důvodu „nově natuněného“ kovídka 19 nikam necestovali?

Kovídek je teď mnohem nakažlivější, než kdy předtím. Je jasné, že jakékoli sociální vazby jsou absurdní a jde o absolutní nerozum. Chtěl bych to lidem nějak sdělit, ovšem nejsem celebrita. Má úroveň nesahá ani tam, kde se uvádí zpravodajství a možná bych stejně i tak raději držel ústa, abych nepřišel o práci. Ale ne… někdo by měl méně chápavé občany jasně a stručně upozornit na skutečnosat, že kovid je stále nakažlivý a pravděpodobně i více. Kde a jak? Tady to asi mnoho lidí nepřečte, důvody proč všichni známe, jsou zde denním chlebem. Ano, chlebem. Bez reakcí na připomínky, že tento web umírá, by byl již dávno mrtvý. Nevím, co je to za skupinu, která se zde v podobných připomínkách doslova rochní, ale už mě to také unavuje. Je to trapné, když se zajímáte. Ale k věci: dokážete prosím v těchto časech covida omezit svou přítomnost na místech, hojně vyhledávaných a navštěvovaných turisty a dokážete si v zájmu vlastního zdraví a zdraví vašich spoluovčanů odříkat? Děkuji, autista.

Nejlepší odpověď
Kepler

Nic s tím nenaděláš. Informací v médiích je víc než dost a tak je na člověku samotném, aby se rozhodl zda riskovat nebo ne. Natvrdlým jedincům je to prostě jedno.

Další odpovědi
led

Ak je niečoho veľa, týka sa to aj rôznych protichodných informácií o Covide, prestáva to ľudí zaujímať a strácajú schopnosť veriť týmto informáciám.

Pepa25

Žádný „nově vytuněný kovídek“ neexistuje, to jen Novinky.cz tento týden „tlačí na pilu“.
Základní a neúčinnější ochrana proti šířeny koranaviru byla VŽDY na úrovni konkrétní osoby a jejího chování, to tu píšu od začátku. Takže ano, od druhé březnové dekády dělám opatření, „abych to nedostal“. To ale neznamená, že necestuji!

marci1

Čechy se přemluvit nedá. Pokud mohou mít něco za méně peněz, tak se chovají jako „utržení z řetězu“. A samozřejmě si myslí, že Covid se jich netýká, že to dostanou jen jiní. Ale že to od nich dostanou jiní, zejména starší a chronicky nemocní lidé, kteří mohou zemřít krutou smrtí udušením, je ani nenapadne. ☹