Kelt

Jak přeložit název tohoto státu do češtiny?

Virgin je anglicky panna, Virgin Islands jsou Panenské ostrovy a co znamená Virginia ? Pokud to jde přeložit? A proč takový název, jak to vzniklo? Děkuji

Nejlepší odpověď
marci1

Panenská země. 🙂

V roce 1584 zorganizoval Walter Raleigh první výpravu k břehům budoucí Virginie. Tato výprava dostala za úkol probádat pobřežní oblasti a nalézt vhodnou oblast k osídlení. Vůdci expedice Philip Amadas a Artur Barlowe vybrali jako nejpříhodnější místo úrodný ostrov Roanoke u Outer Banks. V září 1584 se výprava vrátila zpět do Anglie a přivezla s sebou také dva domorodce – Mantea a Wanchese, kteří byli osobně představeni královně Alžbětě I. Královna se rozhodla propůjčit zemi za oceánem své jméno a země získala na počest panenské královny Alžběty jméno Virginia, tj. „Panenská země“.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Virginie

Další odpovědi
JežíšKristus

Panicovská země?
Panická země?

Obecně se spíše používá mužský tvar. 😉
Kelt a Marci jsou nějací pokrokoví. 😉