Avatar uživatele
Savier

Jak překonat paranoiu z blížících se smrtelných události?

Mám pořád nějakou paranoiu… Ať už je to blížící se meteorit, atomovka, autonehoda, nebo třeba vrah co mě přijde zastřelit. Infarkt, mozkové aneurysma, mrtvice. Je toho hodně. Zároveň mi návštěva psychiatra přijde zbytečná. Okay. Dá mi nějaké léky, které ze mě udělají zeleninu. Jenže to já nechci! Jsem ve slepé uličce.

Zajímavá 0 před 18 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ametyst

Trochu změň styl a pusť si hudbu. Bez hudby se moc žít nedá. Najdi si videa s oblíbenou skupinou nebo zpěvákem na YouTube. Špatné zprávy ti neutečou, a stejně si tě vždycky najdou, i když je budeš ignorovat. Tak je radši sám nevyhledávej, pokud tě tolik ovlivní a zdeptají. Tohle pro sebe můžeš udělat sám, dřív než se odevzdáš nějaké medicínské nebo farmaceutické instituci. Na to je vždycky čas.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Rokio

Nic si z možných nadcházejících událostí nedělej, protože to stejně neovlivníš (např. pád meteoru, atomovka atd.).

Také měj na paměti, že je extrémně nepravděpodobné, že na Česko spadne atomovka či meteor.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Africanus

Psychofarmaka 4. generace nemají tolik nežádoucích účinků, mezi která patří i útlum, ze kterého máš zřejmě obavy. Patrně máš nějakou formu úzkosti, ale s tím se dá něco dělat, aniž bys musel být utlumený. Výborný je např. cipralex, což je antidepresivum, které zároveň působí proti úzkostem a nemá žádné sedativní účinky. Každopádně bych to na tvém místě konzultoval s psychiatrem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orwell

Ale jo, jde to. Uvědom si, že z toho velkého počtu možných smrtelných událostí tě může potkat jenom jedna! A to je přece náramně povzbuzující, ne? Nemůžeš přece umřít na všechno!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cappuccino

V tvem pripade by mozna stacilo vynechat alkohol?
Meni ti to mysleni, meni celeho cloveka!!
Kup si kolo, porid si stene, najdi si holku, zacni cestovat, udelej si nejaky kurz, zmen zamestnani – moznosti mas spousty. Vsechno je to jenom na tobe!
Zkousel jsi nekdy AA?
Jenze ten prvni krok musis udelat sam!
Cely zivot mas pred sebou!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Je otázka, zda správně chápete význam slova paranoia.
Pokud nemáte v mozku, z piva kostku, 😉
nejsou Vaše obavy a strachy, zcela obvyklé u zdravého člověka. Psychicky zralého,
dospělého člověka.
Možná by konzultace, několika sezení, s psychologem (lze i prostřednictvím internetru,
doma, s ůhradou ZP. VZP, asi 10× 500 Kč, nedávno to stálo sezení, kolem 1 00 Kč).
„Reklama“ běží i v TV.
Může jít až o nějaké Vaše bludy, případně zabývání se „zbytečnostmi“.
Případná návštěva psychiatra, pak jistě není marná.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

  1. Odnes Goebbelsovu tlamu do containeru na elektroodpad.
  2. Odnes Goebbelsovu skříňku do containeru na elektroodpad.
  3. Nečti žádný zprávy: beztak to nezměníš. Jestli to nevydržíš: zruš internet.

Jednoduché! 😀

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Savier

Ten třetí bod má něco do sebe. Dnes a denně strávím minimálně hodinu na webu novinky.cz a týdeník policie.cz. Už mi z toho asi hrabe :D Nebylo jak naším předkům. Věděli jen to, co se událo v jejich vesnici a blízkém okruhu…

Avatar uživatele
Filip84

Ti jebe, ne? 🙄 Heleď: já to nečtu, a to mne to nechává ledově klidným. Ty to čteš a jsi z toho 🤪. Tož kdo je tu „kokot“? 😅 Chápeš to!? 🙈

To nečti: beztak změníš leda tak hovno! 😅 A potřebuješ vědět jiný věci, takhle na večír! 😈 O to se máš starat! 😈

A co ty koule: můžeš s tím, vůbec, jebat? 😅

Avatar uživatele
Savier

Noo. Je to složitý. Přijde mi že celkový pocit ze sexuální aktivity (čti masturbace) je takový více otupělý. Navíc mi trochu narostl pupek! :( Snažím se to dávat za vinu pivu, ale mám takové obavy, že moje varlata produkují méně testosteronu a díky tomu tloustnu. Přece jen kluci v pubertě jsou hubení (díky testosteronu a mužským hormonům) naopak ženy tloustnou. Do 22 května je ještě daleko, to mám jít na další kontrolu na urologii. Tam mi řeknou pravděpodobně finální verdikt. Takže mě čeká ještě více než měsíc stresu!

Avatar uživatele
Filip84

Pupek máš z chlastu! A testosteron nemáš – kde by se vzal, když jenom hákuješ a chlastáš!? 🙄

Takže jebat s tím můžeš! 😈 No tak …! 😈

Avatar uživatele
Savier

Odpověď pro Filip84.

Avatar uživatele
Filip84

Vklidu, já jsem to pochopil, já fakt nejsem natvrdlý! 😅 Tvl! 🙈

Nový příspěvek